Notowania

wiadomości
29.01.2013 14:28

Gdańsk: Proces o zabójstwo 23-latki

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się we wtorek proces 30-letniego Grzegorza G., oskarżonego o zabójstwo 23-letniej kobiety. Jej ciało zostało odnaleziono już po tym, gdy mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa. Oskarżony nie przyznaje się do winy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się we wtorek proces 30-letniego Grzegorza G., oskarżonego o zabójstwo 23-letniej kobiety. Jej ciało zostało odnaleziono już po tym, gdy mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa. Oskarżony nie przyznaje się do winy.

"Nie wiem, kto pisał ten akt oskarżenia, zawiera wiele błędów, a dowody są naciągane" - powiedział przed sądem Grzegorz G., który jednocześnie odmówił składania wyjaśnień.

Oskarżony złożył wniosek, że jest gotów wypowiadać się podczas rozprawy z użyciem wariografu, zwanego potocznie wykrywaczem kłamstw. Sąd nie zgodził się na to uznając, że taki dowód jest niedopuszczalny.

Jeszcze przed odczytaniem aktu oskarżenia obrońca oskarżonego Kacper Najder złożył wniosek o rezygnację z obrony. Oświadczył, że Grzegorz G. mu nie ufa zarzucając mu m.in., że kontaktuje się z rodzicami zabitej kobiety. "Mimo dwukrotnych rozmów nie udało mi się ustalić z oskarżonym wspólnej linii obrony" - dodał adwokat.

Grzegorz G. poparł starania adwokata, ale sąd odrzucił wniosek obrońcy. Oskarżony już w trakcie śledztwa czterokrotnie rezygnował z wyznaczonych mu z urzędu obrońców.

Do zabójstwa doszło 6 listopada 2011 r. 23-letnia studentka Kamila B., mieszkanka Gdańska, wyszła tego dnia z domu na spotkanie z Grzegorzem G. Oboje poznali się w szpitalu, gdzie kobieta pracowała jako wolontariuszka w akcji oddawania szpiku kostnego. Grzegorz G. był natomiast chory na białaczkę i czekał na dawcę szpiku kostnego.

Gdy do następnego dnia 23-latka nie wróciła do domu, rodzina zawiadomiła policję o jej zaginięciu.

Dzięki zapisom monitoringu rejestrującego ruch na drodze w leżącej pod Gdańskiem miejscowości Żukowo, ustalono, że w dniu zaginięcia kobieta jechała autem z Grzegorzem G. z Gdańska w stronę Kościerzyny. Po godzinie auto ponownie zostało zarejestrowane przez kamery - wracało do Gdańska, a jechał nim tylko kierowca - Grzegorz G.

Mężczyznę zatrzymano i postawiono zarzut zabójstwa. Na jego ubraniu oraz w aucie znaleziono ślady krwi należące do Kamili B.

Po 10 dniach śledczy ustalili miejsce ukrycia zwłok. Ciało kobiety zostało zakopane w lesie k. Kartuz.

Sekcja zwłok wykazała na jej ciele drobne rany; przyczyną śmierci było uduszenie paskiem. Śledczy przypuszczają, że powodem zabójstwa mógł być fakt, iż kobieta odmówiła Grzegorzowi G. spotykania się z nim. (PAP)

rop/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz