Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gdańsk: Wizyta przewodniczącego Senatu Mauretanii

0
Podziel się

We wtorek w Gdańsku rozpoczął trzydniową oficjalną wizytę w Polsce
przewodniczący Senatu Mauretanii Mohamed El Hadża. Zwiedził m.in. gdański port; odwiedzi też kilka
trójmiejskich stoczni. Wizyta zakończy się w czwartek w Warszawie.

bErJxTTV

We wtorek w Gdańsku rozpoczął trzydniową oficjalną wizytę w Polsce przewodniczący Senatu Mauretanii Mohamed El Hadża. Zwiedził m.in. gdański port; odwiedzi też kilka trójmiejskich stoczni. Wizyta zakończy się w czwartek w Warszawie.

Jak poinformował PAP Zdzisław Iwanicki, wicedyrektor gabinetu marszałka polskiego Senatu, Mohamed El Hadża przyjechał do Polski na zaproszenie szefa polskiej izby wyższej Bogdana Borusewicza.

Wizyta rozpoczęła się we wtorek rano od zwiedzenia gdańskiego portu. Przed południem szef mauretańskiego Senatu złożył wieniec pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na gdańskim Westerplatte, a po południu, w towarzystwie marszałka Borusewicza zwiedzi wystawę "Drogi do Wolności" i założy kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

bErJxTTX

Kolejnym punktem programu będzie wizyta w gdyńskiej Stoczni Remontowej Nauta. Z kolei w środę Mohamed El Hadża odwiedzi dwa gdańskie zakłady - Stocznię Remontową S.A. oraz stocznię Remontową Shipbuilding S.A. Po południu gość pojedzie do Malborka.

W czwartek w Warszawie zaplanowano spotkania szefa Senatu Mauretanii z wiceministrem spraw zagranicznych Arturem Nowakiem-Farem, ministrem obrony Tomaszem Siemoniakiem oraz wicepremierem, ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim. Mohamed El Hadża spotka się też ponownie z Bogdanem Borusewiczem i weźmie udział w inauguracji 39. posiedzenia Senatu. (PAP)

aks/ son/ jra/

bErJxTUy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)