Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gdańsk: Zarekwirowano buty z nielegalnie użytym znakiem "EU 2012"

0
Podziel się

Ponad 31 tysięcy par korkotrampek z nielegalnie użytym znakiem towarowym "EU
2012" wykryli celnicy z Gdańska. Buty były ukryte w kontenerze, który przypłynął z Chin. Celnicy
oszacowali wartość towaru na 1 mln zł.

bDmUtBLp

Ponad 31 tysięcy par korkotrampek z nielegalnie użytym znakiem towarowym "EU 2012" wykryli celnicy z Gdańska. Buty były ukryte w kontenerze, który przypłynął z Chin. Celnicy oszacowali wartość towaru na 1 mln zł.

Jak poinformował w piątek rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni, Marcin Daczko, podróbki ze znakiem "EU 2012" były ukryte w kontenerze pomiędzy innymi - nie opatrzonymi żadnym oznakowaniem - korkotrampkami.

Według dokumentów przewozowych buty miały trafić na Ukrainę. W papierach ich wartość oceniono na 100 tys. zł, jednak celnicy oszacowali, że towar mógł być wart nawet milion zł.

bDmUtBLr

Daczko wyjaśnił, że na podrobione buty celnicy natrafili już w styczniu. O sprawie poinformowano dopiero teraz, bo kancelaria prawna reprezentująca własności intelektualne UEFA potwierdziła właśnie, że znaki zamieszczone na butach naruszają dobra Federacji.

Jak poinformował Daczko, to już drugie w Polsce wykrycie towaru naruszającego prawa Euro 2012. "W marcu ubiegłego roku, w porcie w Gdyni, celnicy udaremnili przywóz ponad 10,5 tysiąca par butów sportowych ze znakiem +Euro 2012+. Właściciel znaku towarowego także wnioskował o ściganie i w konsekwencji towar naruszający prawa własności intelektualnej nie trafił na rynek" - poinformował rzecznik.

aks/ abr/

bDmUtBLS
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)