Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gdańska ASP będzie zmodernizowana

0
Podziel się

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku otrzymała 21 mln zł dofinansowania z
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu modernizacji uczelni. Decyzję o
przyznaniu pieniędzy podjął minister kultury i dziedzictwa narodowego.

bEiklTLV

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku otrzymała 21 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu modernizacji uczelni. Decyzję o przyznaniu pieniędzy podjął minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Monika Weber z Działu Informacji i Promocji ASP powiedziała w środę PAP, że całkowity koszt projektu pt. "Zwiększenie dostępu do edukacji artystycznej poprzez poprawę infrastruktury ASP w Gdańsku" wynosi 31 mln zł. Około 10 mln ma przekazać na ten cel budżet państwa. Umowa w sprawie przyznania funduszy powinna być podpisana w ciągu miesiąca.

Gdańska ASP mieści się w zabytkowym budynku Wielkiej Zbrojowni. Do uczelni należy też średniowieczna Baszta Słomiana.

bEiklTLX

Uczelnia zakłada, że dzięki modernizacji budynek zostanie dostosowany do potrzeb współczesnej edukacji. Główne sale uczelni zostaną wyremontowane oraz wyposażone w nowoczesne urządzenia multimedialne, nagłośnienie i oświetlenie.

Projekt obejmuje również przebudowę i powiększenie biblioteki akademii. Zmodernizowana zostanie także klatka schodowa, która prowadzić będzie na nowo powstałe patio. Nowością będzie również przeniesienie głównego wejścia do Akademii. Obecnie jest od strony Targu Węglowego, a po remoncie będzie od ulicy Tkackiej. W Baszcie Słomianej zostaną przeprowadzone prace konserwatorskie. Siedziba ASP będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Weber poinformowała, że prace remontowe powinny rozpocząć się w kwietniu. Zgodnie z planem mają potrwać do końca 2012 roku.

Obecnie w Akademii kształci się na czterech wydziałach ok. 830 studentów, z czego ok. 400 na studiach licencjackich. Gdańska ASP jest jedyną publiczną uczelnią o profilu artystycznym w Polsce północnej. (PAP)

bEiklTMd

bls/ ls/ gma/

bEiklTMy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)