Notowania

policja
03.10.2010 19:00

Gdańska policja zatrzymała dwóch sprawców brutalnego pobicia

Gdańska policja zatrzymała dwóch sprawców brutalnego pobicia 27-letniego mężczyzny. Jego stan jest nadal ciężki. Do zdarzenia doszło w połowie września w centrum Gdańska. Napad został zarejestrowany przez miejski monitoring.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Gdańska policja zatrzymała dwóch sprawców brutalnego pobicia 27-letniego mężczyzny. Jego stan jest nadal ciężki. Do zdarzenia doszło w połowie września w centrum Gdańska. Napad został zarejestrowany przez miejski monitoring. *

Sprawcy pobicia, mieszkańcy Gdańska w wieku 22 i 18 lat zostali zatrzymani w piątek, ale dopiero w niedzielę policja o tym poinformowała. Jak powiedział PAP Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji, w sobotę zatrzymanych przesłuchał prokurator i złożył do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd nie przychylił się do tego wniosku.

Z ustaleń policji wynika, że oprócz zatrzymanych, w bójce udział brało jeszcze dwóch mężczyzn. "Ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu" - dodał Stęplewski. Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o to, że w nocy 12 września br. na przystanku autobusowym przy ul. Targ Sienny, brali udział w pobiciu 27-letniego Bartosza Dyjaka.

Mundurowi ustalili, że zanim pokrzywdzony doszedł do przystanku, na którym miał wsiąść do nocnego autobusu, podszedł do grupki osób stojącej nieopodal przystanku. Po krótkiej rozmowie z nimi, 27 latek wszedł pod wiatę. Po chwili pojawił się tam jeden z mężczyzn, z którym wcześniej pokrzywdzony rozmawiał. Zaraz za nim przybiegli pozostali trzej. Wszyscy zaczęli bić 27-latka po całym ciele. W pewnym momencie zostawili go i odeszli.

W chwili znalezienia, pobity mężczyzna miał przy sobie pieniądze i dokumenty.

Grzegorz Dyjak poinformował PAP, że jego brat od dwóch dni przebywa na oddziale rehabilitacji neurologicznej wojewódzkiego szpitala specjalistycznego w Gdańsku. "Stan Bartka jest poważny, ale poprawia się" - powiedział.

Za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu powyżej 7 dni grozi do 5 lat pozbawienia wolności. (PAP)

bls/ bos/

Tagi: policja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz