Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GDDKiA: autostrada A4 w Małopolsce będzie gotowa na EURO 2012

0
Podziel się

Blisko 60-kilometrowy odcinek autostrady A4 pomiędzy Szarowem a Tarnowem w
Małopolsce zostanie oddany do użytku przed EURO 2012, o ile nie pojawią się nowe, niekorzystne
zjawiska - ocenił we wtorek dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA Jacek Gryga.

bEiJTUXV

Blisko 60-kilometrowy odcinek autostrady A4 pomiędzy Szarowem a Tarnowem w Małopolsce zostanie oddany do użytku przed EURO 2012, o ile nie pojawią się nowe, niekorzystne zjawiska - ocenił we wtorek dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA Jacek Gryga.

Według wstępnych szacunków krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad łączna wielkość strat spowodowanych przez powódź na drogach krajowych w Małopolsce wynosi około 77 mln zł. Opóźnienia w realizowanych właśnie inwestycjach drogowych wyniosą od 20 do 30 dni, w stosunku do harmonogramów założonych na początku.

"Budowa autostrady A4 w Małopolsce miała się zakończyć tuż przed EURO 2012 z pewnym marginesem bezpieczeństwa. Powódź zdecydowanie zmniejszyła ten margines, ale jeśli nie pojawią się następne niekorzystne zjawiska, to termin będzie utrzymany" - powiedział podczas konferencji prasowej Gryga.

bEiJTUXX

Pierwotny termin zakończenia tej inwestycji drogowej wyznaczony na styczeń-luty 2012 roku zostanie przedłużony o 20-40 dni.

Według drogowców obecnie prace na budowie autostrady A4 pomiędzy Szarowem i Tarnowem są całkowicie wstrzymane. Trasa budowanej autostrady przebiega bowiem przez teren dwóch najbardziej dotkniętych powodziom miejscowości w regionie: Proszówek i Cikowic, tam też znajduje się biuro budowy, do którego na razie nie da się dojechać. Wstrzymano także prace palowe między wałami pod most na rzece Dunajec.

Przedstawiciele GDDKiA podkreślają, że budowa autostrady na tych terenach jest na wstępnym etapie, więc zniszczenia nie będą tak kosztowne, jakby były w zaawansowanej fazie robót.

Według wstępnych szacunków krakowskiego oddziału GDDKiA, łączna wielkość strat spowodowanych przez powódź na drogach krajowych w Małopolsce wynosi około 77 mln zł. Z tej kwoty straty na drogach mają wartość 51 mln zł, a na obiektach mostowych - 26 mln zł.

bEiJTUYd

Najwięcej będzie kosztować naprawa drogi nr 4 pomiędzy Wieliczką i Pogórską Wolą (10,5 mln zł), fragmentu południowej autostradowej obwodnicy Krakowa (8,5 mln zł) oraz odcinka drogi nr 75 od Niepołomic do Muszynki (9,5 mln zł).(PAP)

rgr/ pad/ mow/

bEiJTUYy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)