Notowania

wiadomości
18.01.2013 12:56

Gdynia: Saperzy wywieźli niewybuchy, znalezione podczas robót budowlanych

# dochodzi i nformacja o wywiezieniu pocisków #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi i nformacja o wywiezieniu pocisków #

18.01. Gdańsk (PAP) - Saperzy z Marynarki Wojennej w piątek wywieźli sześć niewybuchów z okresu II wojny światowej, które znaleziono w gdyńskiej dzielnicy Oksywie podczas robót budowlanych.

W piątek przed południem ewakuowano 230 osób, w tym 200 uczniów ze szkoły, znajdującej się niedaleko miejsca, w którym znaleziono niewybuchy.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, kom. Michał Rusak poinformował PAP, że podczas prac ziemnych przy ul. Energetyków w gdyńskiej dzielnicy Oksywie znalezione zostały pociski artyleryjskie. "Ponieważ to miejsce znajduje się w bliskim sąsiedztwie szkoły - Zespół Szkół Budowlanych - więc dyrekcja placówki postanowiła zwolnić ok. 200 uczniów do domu" - dodał.

Ewakuowanych zostało też ok. 30 pracowników z pobliskiego biurowca. "Te budynki musiały być opuszczone na czas pracy saperów" - wyjaśnił.

Kmdr ppor. Piotr Adamczak poinformował PAP, że na miejscu znalezionych zostało szęść, a nie jak wcześniej informowała policja, pięć pocisków artyleryjskich. Były to pociski kaliber 150 mm, z których każdy ważył prawie 40 kg. Pociski wywieźli saperzy z patrolu rozminowania 43. Batalionu Saperów Marynarki Wojennej. "Zabezpieczone pociski będą zdetonowane w najbliższym czasie na poligonie" - dodał.

Powiedział, że w ubiegłym roku patrol uczestniczył prawie 300 razy w zabezpieczaniu i usuwaniu niewybuchów. W tym roku była to pierwsza tego typu akcja. (PAP)

bls/ bno/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz