Notowania

wiadomości
15.03.2011 12:13

Generał Jaruzelski w szpitalu, jego stan jest stabilny

# dochodzi wypowiedź rzecznika szpitala #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi wypowiedź rzecznika szpitala #

15.03. Warszawa (PAP) - Gen. Wojciech Jaruzelski jest leczony w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie - powiedziała we wtorek PAP żona generała, Halina Barbara Jaruzelska. Stwierdzono u niego infekcję układu oddechowego. Według rzecznika szpitala stan generała jest stabilny.

"Generał Jaruzelski trafił do szpitala w piątek z powodu infekcji układu oddechowego, miał wysoką gorączkę, był w stanie ogólnym średnim. Obecnie jego stan jest stabilny - dobry, przebywa w Klinice Chorób Infekcyjnych i Alergologii. Jeżeli nie będzie komplikacji, pod koniec tygodnia generał zostanie wypisany ze szpitala, z zaleceniem przebywania w domu" - powiedział we wtorek PAP rzecznik prasowy szpitala płk Piotr Dąbrowiecki.

Żona Jaruzelskiego mówiła wcześniej PAP, że u generała "stwierdzono zapalenie opłucnej z komplikacjami".

W ubiegłym tygodniu gen. Jaruzelski poinformował, że stan zdrowia jest jedną z przyczyn jego rezygnacji z udziału w majowej beatyfikacji Jana Pawła II w Rzymie.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku 87-letni gen. Jaruzelski trafił do olsztyńskiego szpitala MSWiA, gdzie był leczony z powodu zapalenia płuc i zaostrzenia niewydolności serca. (PAP)

skz/ pro/ son/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz