Notowania

jaruzelski
28.03.2011 11:07

Generał Jaruzelski wyszedł ze szpitala

Generał w tym tygodniu przejdzie kolejne badanie onkologiczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Barabasz/GFDL/Wikipedia)

Generał Wojciech Jaruzelski został wypisany ze szpitala, przebywa w domu; w czwartek przejdzie kolejne badanie onkologiczne - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Wojskowego Instytutu Medycznego płk Piotr Dąbrowiecki.

U generała zdiagnozowano chłoniaka. Lekarze określają jego stan jako _ średnio dobry _. _ W czwartek gen. - Jaruzelski przejdzie w szpitalu kolejne badanie onkologiczne, od jego wyników zależy decyzja o ewentualnej dalszej hospitalizacji _ - powiedział płk Dąbrowiecki Zaznaczył, że generał wyraził zgodę na informowanie o jego stanie zdrowia.

Generał Jaruzelski trafił do szpitala ponad dwa tygodnie temu z powodu infekcji układu oddechowego, miał wysoką gorączkę. Przebywał w Klinice Chorób Infekcyjnych i Alergologii. Początkowo, zakładając brak komplikacji, planowano szybkie wypisanie go ze szpitala, z zaleceniem przebywania w domu. Tak się jednak nie stało.

Niedawno Jaruzelski informował, że stan zdrowia jest jedną z przyczyn jego rezygnacji z udziału w majowej beatyfikacji Jana Pawła II w Rzymie.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku Jaruzelski trafił do olsztyńskiego szpitala MSWiA, gdzie był leczony z powodu zapalenia płuc i zaostrzenia niewydolności serca. Ponownie trafił do szpitala w marcu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t46463.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jaruzelskiego;czeka;chemioterapia,231,0,800999.html) Jaruzelskiego czeka chemioterapia Badania wykazały u generała Jaruzelskiego rozrost układu chłonnego, czyli chłoniaka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t46463.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jaruzelski;wyszedl;ze;szpitala;bedzie;leczyl;sie;w;domu,229,0,745445.html) Jaruzelski wyszedł ze szpitala. Będzie leczył się w domu Od pięciu dni generał leczył się w placówce MSWiA w Olsztynie.
Tagi: jaruzelski, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz