Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

General Motors przejmie pełną kontrolę nad Isuzu Motors Polska

0
Podziel się:

W poniedziałek koncern General Motors podpisał umowę w sprawie kupna od
Isuzu Motors brakujących mu 40 proc. akcji firmy Isuzu Motors Polska. To dobra wiadomość dla
polskiej motoryzacji - ocenił wicepremier Janusz Piechociński.

W poniedziałek koncern General Motors podpisał umowę w sprawie kupna od Isuzu Motors brakujących mu 40 proc. akcji firmy Isuzu Motors Polska. To dobra wiadomość dla polskiej motoryzacji - ocenił wicepremier Janusz Piechociński.

Podpisanie umowy odbyło się w zakładzie Isuzu Motors Polska w Tychach. Fabryka, która produkuje wysokoprężne silniki o pojemności 1,7 litra, będzie działać pod nazwą "GM Powertrain Poland" - napisano w komunikacie GM Poland.

W 2002 r. GM kupił 60 proc. akcji w tyskiej fabryce silników. "Zakup pozostałych 40 proc. akcji podkreśla znaczenie, jakie ma dla koncernu rynek europejski - jeden z najbardziej konkurencyjnych rynków samochodowych na świecie, cechujący się najwyższymi wymaganiami klientów pod względem oszczędności paliwa i standardów CO2" - podkreślono.

Minister gospodarki Janusz Piechociński uważa, że podpisanie umowy to bardzo dobra wiadomość dla polskiego sektora motoryzacyjnego. "Bo jedno to montownie; ale najważniejsze, by w Polsce było produkowane to, co jest clou samochodu, czyli najwyższej generacji silniki, które dają dużą możliwość zbytu na konkurencyjnym światowym rynku" - powiedział PAP Piechociński.

Wicepremier zaznaczył, że tyski zakład powstał w 1996 roku, a dwa lata później rozpoczął produkcję. Dotychczas wyprodukowano w nim 2,5 mln silników. "Obecnie w fabryce (...) jest zatrudnionych 522 pracowników" - dodał.

General Motors Co wraz z partnerami produkuje pojazdy w 30 krajach. General Motors, jej filie i wspólnicy joint venture oferują m.in. pojazdy marki Chevrolet, Cadillac, Isuzu i Opel. (PAP)

aop/ gł/ pad/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)