Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gęsicka: nie ma powodu, by Kempa i Wssermann nie wrócili do komisji

0
Podziel się

Szefowa klubu PiS Grażyna Gęsicka podtrzymuje, że nie ma powodów, dla
których posłowie z jej klubu Beata Kempa i Zbigniew Wassermann nie mogliby wrócić do pracy w
hazardowej komisji śledczej.

bEiRAStN

Szefowa klubu PiS Grażyna Gęsicka podtrzymuje, że nie ma powodów, dla których posłowie z jej klubu Beata Kempa i Zbigniew Wassermann nie mogliby wrócić do pracy w hazardowej komisji śledczej.

W środę wieczorem klub PiS ponownie zgłosił Kempę i Wassermanna do sejmowej komisji śledczej badającej sprawę tzw. afery hazardowej.

"Nie widzę żadnych powodów, dla których mielibyśmy zgłaszać kogoś innego" - podkreśliła Gęsicka w czwartek w Sejmie w rozmowie z dziennikarzami.

bEiRAStP

Argumentowała, że obecni posłowie PiS "byli zaangażowani w opiniowanie ustawy hazardowej na tyle, na ile wymagałytego ich funkcje ministerialne". Wykluczając Kempę i Wassermanna z komisji hazardowej, PO argumentowała, że oboje byli zaangażowani w pracę nad projektem zmian w ustawie hazardowej, bo zgłaszali do niej uwagi: Kempa jako wiceminister sprawiedliwości, a Wassermann jako koordynator służb specjalnych w rządzie PiS.

W ocenie szefowej klubu PiS, w pracach Kempy i Wassermanna nad projektem noweli ustawy hazardowej "nie było nadmiernego zaangażowania". Oceniła, że "zostało to wykazane w wielogodzinnych przesłuchaniach" obojga posłów PiS przed komisją hazardową.

"Te przesłuchania były dobrym pretekstem dla PO, by wyjść z twarzą z sytuacji. Po tych przesłuchaniach należało powiedzieć, że nie ma żadnych powodów, dla których Kempa czy Wassermann nie mieliby uczestniczyć w komisji" - powiedziała Gęsicka.

Oceniła, że "upór" PO, jeśli chodzi o sprzeciw wobec przywrócenia Kempy i Wassermanna do komisji hazardowej, jest świadectwem, że "PO ma coś do ukrycia" i "z jakiś powodów nie chce w komisji osób fachowych".

bEiRAStV

Dopytywana o rozmowy z klubami Lewicy i PSL w sprawie ewentualnego poparcia w głosowaniu kandydatur Kempy i Wassermanna, Gęsicka oceniła, że lewica i ludowcy "powinni poprzeć PiS", bo - jej zdaniem - "trudno by im było wytłumaczyć, dlaczego popierają stanowisko PO". "Nie mają żadnego interesu, aby to stanowisko popierać" - dodała.

Kluby mają czas na zgłaszanie zastrzeżeń do kandydatów PiS do komisji hazardowej do czwartku do godz. 12. Prezydium Sejmu rozpatrzy ewentualne zastrzeżenia w piątek rano.

Kempa wraz z Wassermannem zostali w grudniu wyłączeni z komisji śledczej badającej tzw. aferę hazardową w związku z tym, że w 2007 r., jako członkowie rządu, zgłaszali uwagi do projektu zmian w ustawie o grach losowych i zakładach wzajemnych. Wnioskujący o ich przesłuchanie posłowie PO argumentowali, że w ten sposób uczestniczyli w procesie legislacyjnym, który bada komisja śledcza.(PAP)

ajg/ ura/ jbr/

bEiRASuq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)