Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gibała: Twój Ruch poprze wniosek o odwołanie ministra Arłukowicza

0
Podziel się:

Na wtorkowym posiedzeniu klubu Twojego Ruchu zapadła decyzja, że posłowie
tej formacji poprą zapowiadany przez PiS wniosek o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Bartosza
Arłukowicza - powiedział PAP Łukasz Gibała.

Na wtorkowym posiedzeniu klubu Twojego Ruchu zapadła decyzja, że posłowie tej formacji poprą zapowiadany przez PiS wniosek o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza - powiedział PAP Łukasz Gibała.

Jak mówił polityk, mimo że wniosek PiS w sprawie Arłukowicza jest motywowany politycznie, to Twój Ruch krytycznie ocenia całość funkcjonowania służby zdrowia w Polsce.

"Uważamy, że kolejki są zbyt długie do specjalistów i nic się nie poprawia, leki są zbyt drogie i nic się nie poprawia, mimo że nakłady na służbę zdrowia rosną" - argumentował.

Według niego Arłukowicz jako minister zdrowia nie zasługuje na zaufanie.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w poniedziałek, że jego partia złoży wniosek o wotum nieufności wobec Arłukowicza. To reakcja na zapowiedź ministra zdrowia, że resort pracuje nad założeniami do projektu ustawy o systemie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych - szczegóły rozwiązań mają zostać przedstawione w przyszłym roku.

Arłukowicz zapewnił we wtorek, że wprowadzenie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych nie utrudni dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej. Żaden pacjent nie będzie wykluczony - mówił minister. (PAP)

sdd/ eaw/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)