Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gina Rinehart najbogatszą kobietą świata

0
Podziel się:

Australijska multimiliarderka, dziedziczka kopalni Hancocka, jest obecnie najbogatszą kobieta na świecie.

Gina Rinehart najbogatszą kobietą świata
(jameshashby/youtube/print screen)

Australijska multimiliarderka, dziedziczka kopalni Hancocka, jest obecnie najbogatszą kobieta na świecie - wynika z opublikowanego dziś dorocznego rankingu liczącego się australijskiego magazynu biznesowego _ Business Review Weekly _ (BRW).

Według listy 200 najbogatszych kobiet świata, zestawionej przez BRW, 58-letnia Rinehart dysponuje osobistą fortuną ocenianą na 29,17 mld dolarów australijskich (22,48 mld euro).

Rinehart wyprzedziła według BRW Amerykankę Christy Walton, wdowę po jednym z synów Sama Waltona, założyciela supermarketów Wal-Mart. W marcu magazyn _ Forbes _ wycenił stan posiadania Christy Walton na 25,3 mld USD (20,02 mld euro), a Rinehart na 18 mld USD.

W przeciwieństwie do wielu bogatych dziedziczek Rinehart odziedziczoną fortunę pomnożyła. Na liście bogaczy pojawiła się z majątkiem w wys. 75 mln dolarów australijskich po śmierci swego ojca Langa Hancocka w 1992 roku.

Według Andrew Heathcote'a z BRW dziedziczka kopalni niemal potroiła swoją fortunę dzięki gwałtownemu wzrostowi cen surowców i dwóm kontraktom na węgiel i rudę żelaza. A jeśli boom na surowce się utrzyma, _ fortuna w wys. 100 mld dolarów jest wyobrażalna _ - dodał.

Gina Rinehart w Australii jest postacią kontrowersyjną. Prowadzi energicznie bardzo krytykowaną przez laburzystowski rząd Julii Gillard kampanię przeciwko nowym podatkom od działalności górniczej.

Na początku tego roku australijska prasa rozpisywała się o konflikcie w rodzinie Rinehart, kiedy troje jej dzieci oskarżyło ją o skąpstwo i skierowało pozew do sądu w sprawie kontroli nad rodzinnym trustem, którego zasoby szacowane są na ponad 3 mld dolarów australijskich.

Zobacz także: Zobacz, jak australijska TV relacjonowała proces rodziny Rinehart:
O Australii czytaj więcej w Money.pl
Australia zaskoczyła. Wycofuje swoje wojska Wśród powodów wcześniejszego wyjścia z Afganistanu Gillard wymieniła poprawę bezpieczeństwa w tym kraju.
Rekordowa powódź. Tysiące osób bez domu Łącznie w Nowej Południowej Walii swoje domy w ostatnich dniach musiało opuścić już 13 tysięcy osób.
Napad Aborygenów. Premier musiała uciekać Wczoraj rozwścieczeni obrońcy praw Aborygenów zaatakowali restaurację, w której premier Julia Gillard spotkała się z przywódcą opozycji Tony Abbottem.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)