Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gliwice: Mieszkańcy zdecydowali na co wydadzą ponad 1,8 mln zł

0
Podziel się:

Mieszkańcy Gliwic zdecydowali w sondażu, na co wydadzą ponad 1,8 mln zł w
ramach budżetu obywatelskiego - poinformował we wtorek rzecznik Urzędu Miejskiego w Gliwicach Marek
Jarzębowski. Na liście znalazła się m.in. budowa hangaru dla straży pożarnej.

Mieszkańcy Gliwic zdecydowali w sondażu, na co wydadzą ponad 1,8 mln zł w ramach budżetu obywatelskiego - poinformował we wtorek rzecznik Urzędu Miejskiego w Gliwicach Marek Jarzębowski. Na liście znalazła się m.in. budowa hangaru dla straży pożarnej.

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Miejskiego, mieszkańcy wybrali w głosowaniu siedem inwestycji oraz cztery zadania remontowe, które zostaną zrealizowane w 2014 roku.

Wśród inwestycji najwięcej głosów oddano na budowę skweru z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną na osiedlu Obrońców Pokoju oraz na zakup hangaru przenośnego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Brzezinka. Mieszkańcy oddawali swoje głosy również m.in. na budowę chodników i zatok postojowych a także zakup wyposażenia samochodu pożarniczego.

W kategorii "remonty" na pierwszym miejscu znalazł się remont placu zabaw w dzielnicy Zatorze. Mieszkańcy wybrali również remont dachu i wymianę stolarki okiennej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 39 oraz modernizację instalacji elektrycznej w siedzibie Towarzystwa Wspierania Świetlicy dla Dzieci w dzielnicy Sośnica.

Gliwiczanie mogli również zdecydować, na co wydać 200 tys. zł w kategorii "inne wydatki". "Po wstępnej weryfikacji tegorocznych wniosków okazało się, że w kategorii +inne wydatki+ zgłoszono niewiele przedsięwzięć, a te zakwalifikowane do realizacji nie wyczerpują puli 200 tys. zł. Dlatego też wszystkie zostaną zrealizowane bez poddawania ich sondażowi, a będzie to kurs samoobrony dla kobiet w Sośnicy oraz zakup umundurowania dla OSP Brzezinka" - poinformowało biuro prasowe urzędu.

W głosowaniu wzięło udział 1138 osób. Każdy z głosujących mógł wybrać tylko jedno zadanie wybrane spośród wniosków zaproponowanych przez radnych miejskich i rady osiedlowe.(PAP)

ktp/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)