Notowania

wiadomości
02.01.2013 11:21

Gliwice: W programie "Rodzina 3+" zniżki dla rodzin wielodzietnych

W Gliwicach ruszyła akcja zniżkowa dla rodzin wielodzietnych "Rodzina 3+". W jej ramach z 50-procentowych zniżek w obiektach sportowych i kulturalnych może skorzystać ok. 15 tys. mieszkańców miasta.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W Gliwicach ruszyła akcja zniżkowa dla rodzin wielodzietnych "Rodzina 3+". W jej ramach z 50-procentowych zniżek w obiektach sportowych i kulturalnych może skorzystać ok. 15 tys. mieszkańców miasta. *

Program jest skierowany do rodziców lub opiekunów trojga lub więcej dzieci, które nie ukończyły 18 lat, lub w przypadku, gdy dziecko nadal uczy się albo studiuje - 24 lat. Jak poinformowało biuro prasowe urzędu miejskiego, w programie "Rodzina 3+" uczestniczyć może każda rodzina wielodzietna niezależnie od osiąganego dochodu.

Warunkiem korzystania ze zniżek jest posiadanie karty, którą po złożeniu wniosku wydaje Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego.

Posiadacze tych kart mogą korzystać z 50 proc. zniżek na wybrane usługi w trzynastu miejskich obiektach. W gronie partnerów "Rodziny 3+" znaleźli się m.in. trzy kryte pływanie "Delfin", "Mewa" i "Olimpijczyk", Palmiarnia Miejska, Kąpielisko Leśne, sztuczne lodowisko przy ul. Oriona, korty tenisowe przy ul. Kosynierów, Gliwicki Teatr Muzyczny, Muzeum w Gliwicach.

Miejsca, w których można korzystać z ulg, zostały oznaczone naklejkami z logo "Rodzina 3+". Pełny wykaz obiektów jest dostępny na stronie www.gliwice.eu.

Z miejskich statystyk wynika, że takich rodzin wielodzietnych jest w Gliwicach 2738 - łącznie ok. 15 tys. osób.(PAP)

ktp/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz