Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rządy władimira putina
18.03.2013 15:36

Głodówka 14 opozycjonistów przeciwko represjom politycznym

Czternastu rosyjskich opozycjonistów rozpoczęło w Petersburgu kilkudniowy strajk głodowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(william veerbeek/CC BY-NC 2.0/Flickr)

W ten sposób występują przeciwko _ represjom politycznym w Rosji _, które nasiliły się po ubiegłorocznym powrocie na Kreml prezydenta Władimira Putina.

- _ Chcemy zwrócić uwagę na los rosyjskich więźniów politycznych, których jest już kilkuset _ - powiedziała agencji AFP szefowa organizacji pozarządowej Komitet Cywilny, Olga Kurnosowa. Uczestnicy strajku głodowego zebrali się w lokalu tej organizacji w centrum Petersburga i zamierzają prowadzić protest przez trzy dni.

- _ Biorąc pod uwagę fakt, że masowe demonstracje niczego nie dały, próbujemy innego środka, bardziej emocjonalnego _ - powiedział Kurnosowa dodając, że _ klimat polityczny w Rosji jest coraz gorszy _.

Po powrocie na Kreml na trzecią kadencję Putin wprowadził ustawy represyjne wobec opozycji i obrońców praw człowieka. Setki opozycyjnych demonstrantów zostało przesłuchanych a dziesiątki zatrzymano i uwięziono po licznych antyprezydenckich manifestacjach w Moskwie i innych miastach.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin chce reform, ale ostrzega opozycję _ - Opracowaliśmy pełny program rozległych reform. Otrzymał on szerokie poparcie społeczne. Jego realizację uważam za moje podstawowe zadanie jako prezydenta. _
Nie chcą już Putina. "To jest nasze miasto!" Ponad 30 tys. osób wyszło we wtorek na ulice Moskwy, aby po raz kolejny zażądać odejścia Władimira Putina z Kremla.
USA zmartwione Rosją. Dziś wielkie protesty Władze USA wyraziły w poniedziałek zaniepokojenie z powodu serii przeszukań przez rosyjskich śledczych mieszkań liderów opozycji w Moskwie.
Tagi: rządy władimira putina, rosja, protesty, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz