Notowania

Łotwa
17.09.2011 08:18

Głosowali rok temu, znowu im się nie podoba

Według sondaży największe szanse na zwycięstwo ma prorosyjskie Centrum Zgody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Na Łotwie rozpoczęły się przedterminowe wybory parlamentarne. Według sondaży, największe szanse na zwycięstwo ma prorosyjskie Centrum Zgody, które może liczyć na 20 proc. głosów, głównie rosyjskiej mniejszości, stanowiącej jedną trzecią ludności Łotwy.

Drugie miejsce z 13 proc. głosów sondaże dają rządzącemu dotąd centroprawicowemu blokowi Jedność premiera Valdisa Dombrovskisa (na zdjęciu).

Wybory odbywają się niecały rok po poprzednich. Za rozpisaniem przedterminowego głosowania opowiedziało się w lipcowym referendum blisko 95 proc. biorących w nim udział obywateli.

Premier Valdis Dombrovskis opowiada się za przyjęciem euro i nie wyklucza współpracy z żadnym z ugrupowań w parlamencie pod warunkiem zaakceptowania planów ekonomicznej stabilizacji kraju. Lider Centrum Zgody Janis Urbanovics wyklucza szybkie przyjęcie euro i chce zrewidowania warunków międzynarodowej pomocy UE i MFW dla Łotwy po kryzysie z 2008 roku.

Więcej o problemach na Łotwie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/44352_s.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybory;na;lotwie;rok;po;poprzednich,189,0,909757.html) Jeśli wygrają te wybory, nie będzie euro Według ostatnich sondaży szansę na zwycięstwo ma prorosyjskie Centrum Zgody. Rządzący dotąd centroprawicowy blok Jedność zajmie drugie miejsce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/87185_s.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lotwa;afera;korupcyjna;rozwiaze;parlament,41,0,840745.html) Łotwa: Afera korupcyjna rozwiąże parlament? Prezydent Valdis Zatlers chce rozpisania nowych wyborów.
Tagi: Łotwa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz