Notowania

wybory
24-06-2009 (12:10)

Gmina Wydminy ma p.o. wójta; wybory nowego wójta - w sierpniu

mazurskie), została wskazana przez premiera Donalda Tuska do pełnienia obowiązków wójta tej gminy. Dotychczasowy wójt stracił stanowisko po tym, jak został skazany za przekroczenie swoich uprawnień.

Podziel się
Dodaj komentarz

*mazurskie), została wskazana przez premiera Donalda Tuska do pełnienia obowiązków wójta tej gminy. Dotychczasowy wójt stracił stanowisko po tym, jak został skazany za przekroczenie swoich uprawnień. *

Rzecznik prasowa wojewody warmińsko-mazurskiego Edyta Wrotek poinformowała PAP, że osobę do pełnienia obowiązków wójta wskazali radni, a premier przychylił się do ich decyzji.

"Pani Maria Teresa Dolecka pracowała w delegaturze urzędu wojewódzkiego w Ełku, od 40 lat jest mieszkanką Wydmin, nie należy do żadnej partii politycznej" - powiedziała Wrotek.

Wybory nowego wójta gminy Wydminy zaplanowano na 9 sierpnia.

Dotychczasowy wójt leżącej pod Giżyckiem gminy Wydminy stracił stanowisko po tym, jak został prawomocnie skazany. Sąd rejonowy w Giżycku uznał, że dwukrotnie, we wrześniu i październiku 2006 roku - tuż przed wyborami samorządowymi, w których ubiegał się o reelekcję - przekroczył swoje uprawnienia.

Wójt ustnie zlecił prywatnemu przedsiębiorcy remont lokalnych dróg, nie zachowując w ten sposób wymaganych procedur. Ponadto sąd uznał wójta za winnego poświadczenia w grudniu 2006 r. - już po wygranych wyborach - nieprawdy w dokumentach poprzez "wytworzenie" dokumentacji na przeprowadzone przed głosowaniem remonty.

Nieprawidłowości w działaniu poprzedniego wójta odkryli radni z komisji rewizyjnej. (PAP)

jwo/ mok/ jra/

Tagi: wybory, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie