Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rasizm w polsce
28.08.2012 15:55

Godson: Nie chce mi się wierzyć, że szef klubu PiS jest rasistą

Według Prawa i Sprawiedliwości, poseł PO zmanipulował wypowiedź Błaszczaka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Poseł PO John Abraham Godson krytycznie odniósł się do wypowiedzi posła PiS Mariusza Błaszczaka o _ polityce multi-kulti _. - _ Nie chce mi się wierzyć, że przewodniczący klubu PiS jest rasistą _ - powiedział. PiS przekonuje, że Godson zmanipulował słowa Błaszczaka.

_ - Chciałbym wierzyć, że to był tylko błąd, a wręcz lapsus językowy. Nie chce mi się wierzyć, że przewodniczący klubu PiS jest rasistą, albo jest przeciwko postępującej globalizacji _ - powiedział Godson na konferencji w Sejmie, odnosząc się do wypowiedzi Błaszczaka.

Szef klubu PiS, komentując wyrok norweskiego sądu dla sprawcy masakry na wyspie Utoya Andersa Breivika, mówił w TOK FM: _ polityka multi-kulti, która była w Europie Zachodniej i wciąż jest podkreślana, podejmowana i rozwijana, w przypadku Breivika pokazuje, że prowadzi donikąd _. Przekonywał, że to przestroga dla Polaków. _ - Chodzi o to, żebyśmy rozsądnie podchodzili do kwestii imigrantów, szczególnie tych imigrantów, którzy nie integrują się ze społecznością, a tak jest w przypadku państw Europy Zachodniej i niestety pewnie ten proces też nas czeka _ - dodał polityk PiS.

Zdaniem Godsona wypowiedź Błaszczaka _ idzie w kierunku _ hasła _ Polska dla Polaków _. _ - Myślę, że to jest bardzo krzywdzące dla Polski _ - zaznaczył.

Polityk PO podkreślił, że _ żywi sympatię do Błaszczaka, dlatego postanowił mu wręczyć egzemplarz 'Polski Jagiellonów' Pawła Jasienicy _, bo opisana w książce Polska była _ pierwszym w dziejach Europy państwem wielu narodów _.

Poseł PiS Mariusz Kamiński podkreślił, że _ trzeba nie znać Mariusza Błaszczaka, by przypisywać mu takie poglądy _. Według posła PiS Godson zmanipulował wypowiedź Błaszczaka, sugerując, że użył on słów _ Polska dla Polaków _. _ - Bardzo bym chciał, by John Godson był tak samo aktywny w obronie tolerancji wtedy, gdy (Kuba) Wojewódzki obrażał rzecznika Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego (Alvina) Gajadhura _ - podkreślił.

Czytaj więcej w Money.pl
Są zarzuty dla kapitana Chelsea. Za rasizm Sprawa ciągnie się od jesieni zeszłego roku, kiedy Terry użył wobec innego piłkarza na boisku ostrych wulgaryzmów, wzbogaconych przymiotnikiem czarny.
323 rasistowskie przestępstwa w rok. Dużo? 323 postępowania w sprawach o przestępstwa popełnione z pobudek rasistowskich lub ksenofobicznych prowadziły w zeszłym roku polskie prokuratury.
Tagi: rasizm w polsce, pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz