Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
isaac
29.08.2012 21:40

Godzina policyjna w Nowym Orleanie z powodu huraganu Isaac

Policja wciąż patroluje niemal opustoszałe ulice.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Huragan Isaac osłabł i został zaliczony do kategorii sztormów tropikalnych - ogłosiło Narodowe Centrum Huraganów (NHC). * *Policja patroluje niemal opustoszałe ulice. Isaac dotarł do Nowego Orleanu dokładnie siedem lat po osławionej Katrinie, która spustoszyła to miasto. (Aktualizacja 21:45)

Centrum sztormu znajdowało się w środę wieczorem (czasu polskiego) w odległości ok. 80 km na południowy zachód od Nowego Orleanu. Prędkość wiatru dochodzi tam do 110 kilometrów na godzinę.Meteorolodzy przewidują, że przez najbliższe dwie doby Isaac będzie dalej słabł.

Burmistrz Nowego Orleanu Mitch Landrieu zapewnił mieszkańców, że miasto jest bezpieczne. Dodał jednak, że służby kryzysowe są przygotowane do akcji poszukiwawczych i ratowniczych. Władze Nowego Orleanu wprowadziły godzinę policyjną od zmroku do świtu w związku z atakiem huraganu Isaac.

W mieście w pełnej gotowości jest około tysiąca żołnierzy Gwardii Narodowej uzbrojonych w broń automatyczną, którzy zajęli pozycje na opustoszałych ulicach miasta, aby zapobiegać grabieżom.

Zobacz Huragan Isaac z kosmosu:

Choć Isaac, huragan kategorii 1 w pięciostopniowej skali, jest znacznie słabszy od Katriny, niesie ze sobą obfite opady deszczu grożące podtopieniami i powodziami, a prędkość wiatru dochodzi w porywach do 160 kilometrów na godzinę.

Po doświadczeniach z Katriną w 2005 roku miasto przygotowało się wprawdzie na ataki huraganów, ale zagrożenie wciąż istnieje. Wprowadzona nocna godzina policyjna będzie obowiązywała do odwołania.

Czytaj więcej na ten temat w Money.pl
Nowy Orelan: Woda przedarła się przez wały Przedstawiciel władz Plaquemines, Billy Nungesser, powiedział CNN, że trzymetrowe wały wprawdzie wytrzymują, ale przelewa się przez nie woda.
Zabił 22 osby. Obama obiecuje pomoc ofiarom - _ To nie pora, by kusić los. Nie czas, by lekceważyć oficjalne ostrzeżenia. Musicie to potraktować poważnie _ - zaapelował Obama.
Poważne ostrzeżenie. Huragan rośnie w siłę Maksymalna prędkość wiatru utrzymująca się wewnątrz huraganu wynosi 120 km/h. Huragan zabił już 22 osoby.
Tagi: isaac, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz