Notowania

wiadomości
25.04.2013 13:24

Gorzów Wlkp.: Akt oskarżenia przeciwko podejrzanym o kradzieże samochodów

Do 10 lat więzienia grozi pięciu mężczyznom, których gorzowska prokuratura rejonowa oskarżyła o kradzieże samochodów. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu - poinformował PAP Marcin Maludy z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Do 10 lat więzienia grozi pięciu mężczyznom, których gorzowska prokuratura rejonowa oskarżyła o kradzieże samochodów. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu - poinformował PAP Marcin Maludy z zespołu prasowego lubuskiej policji. *

Mężczyźni w wieku od 21 do 29 lat usłyszeli w sumie 22 zarzuty związane z kradzieżami lub usiłowaniem kradzieży samochodów. Kilka skradzionych pojazdów zostało odzyskanych.

Na trop podejrzanych policja wpadła jesienią 2012 roku, gdy w Wawrowie zatrzymano 22-letniego gorzowianina, który przejechał tam skradzionym kilka godzin wcześniej w Gorzowie volkswagenem sharanem. Dalsze ustalenia doprowadziły śledczych do kolejnych członków grupy.

"Był w niej swoisty podział na role - osoby zlecające kradzieże, wykonujące je, a także zajmujące się szukaniem potencjalnych nabywców. Wszystkim oskarżonym w tej sprawie grozi do 10 lat więzienia" - dodał Maludy. (PAP)

mmd/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz