Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gorzów Wlkp.: Oddział kardiologii znów pracuje

0
Podziel się:

Po ponad miesięcznej przerwie, w piątek
rozpoczął pracę oddział kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w
Gorzowie Wielkopolskim. Lekarze, którzy z powodu konfliktu
płacowego przerwali pracę, zawarli w środę porozumienie w tej
sprawie z władzami województwa.

bEKTLEVx

Po ponad miesięcznej przerwie, w piątek rozpoczął pracę oddział kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Lekarze, którzy z powodu konfliktu płacowego przerwali pracę, zawarli w środę porozumienie w tej sprawie z władzami województwa.

O wznowieniu działalności oddziału poinformowano w piątek PAP w biurze dyrekcji gorzowskiego szpitala. Do zamknięcia oddziału doszło po tym jak dyrektor lecznicy nie zaakceptował podwyżek dla 12 lekarzy, którzy wcześniej w nim pracowali.

Kardiolodzy odeszli wówczas od łóżek pacjentów, a późniejsze wielokrotne próby dojścia do porozumienia obu stron konfliktu nie przynosiły skutku.

bEKTLEVz

Przełomowe okazały się negocjacje z udziałem przedstawicieli zarządu i sejmiku województwa, wicewojewody oraz członków rady społecznej szpitala i Okręgowej Izby Lekarskiej.

Na porozumienie miała też wpływ decyzja zarządu województwa o odwołaniu ze stanowiska dyrektora szpitala w Gorzowie Wlkp. Wojciecha Martuli. Tego domagali się m.in. związkowcy z działającej w placówce Solidarności. Obowiązki kierowania szpitalem powierzono Annie Hirniak, dotychczasowej zastępczyni dyrektora ds. ekonomicznych. (PAP)

kob/ mmd/ wkr/ rod/

bEKTLEWa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)