Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gorzów Wlkp.: Tadeusz Jędrzejczak przedstawił swój program wyborczy

0
Podziel się:

Utworzenie ok. 4 tys. nowych miejsc pracy, działania na rzecz
powołania Akademii Gorzowskiej i utworzenia aglomeracji gorzowskiej - to niektóre z punktów
programu wyborczego prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego Tadeusza Jędrzejczaka (bezpartyjny), który
ubiega się o reelekcję.

Utworzenie ok. 4 tys. nowych miejsc pracy, działania na rzecz powołania Akademii Gorzowskiej i utworzenia aglomeracji gorzowskiej - to niektóre z punktów programu wyborczego prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego Tadeusza Jędrzejczaka (bezpartyjny), który ubiega się o reelekcję.

Jędrzejczak zaprezentował swój program wyborczy podczas piątkowej konwencji w Gorzowie. Cele, z jakimi idą do wyborów, zaprezentowali także kandydaci na radnych, których wystawił jego komitet wyborczy.

Program Komitetu Wyborczego Wyborców "Tadeusz Jędrzejczak - Gorzów XXI w." zawiera dziewięć głównych punktów - poczynając od zadań strategicznych dla miasta na informatyzacji kończąc.

Wśród strategicznych zadań znalazły się w nim m.in.: utworzenie ok. 4 tys. nowych miejsc pracy, działania na rzecz powołania Akademii Gorzowskiej i utworzenia aglomeracji gorzowskiej. Prezydent proponuje też powołanie spółki inwestycyjnej, która zajęłaby się prowadzeniem największych inwestycji w mieście.

Do strategicznych inwestycji Jędrzejczak zalicza m.in. budowę hali widowiskowo-sportowej, wielopoziomowego parkingu w centrum miasta i ul. Kostrzyńskiej.

Program obecnego prezydenta zakłada także szerokie konsultacje społeczne, organizację referendum ws. likwidacji w nazwie miasta członu "Wielkopolski". W sferze społecznej obiecuje kontynuację budowy mieszkań komunalnych i socjalnych oraz łatwiejszy dostęp do tych mieszkań dla młodych ludzi.

Na konwencji prezydent obiecywał inwestycje w sferze edukacji, m.in. budowę nowych szkół technicznych i żłobka. Zapewniał wspieranie rozwoju kultury, działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i szereg inwestycji w infrastrukturę.

"Wygramy te wybory, bo mamy najlepszych kandydatów - obywateli tego miasta, mieszkańców Gorzowa. To my mamy najlepszy program, bo jest on realny. Wygramy te wybory, bo my mamy rację, ponieważ nasze miasto cierpi na upartyjnienie i chcemy to zmienić, chcemy doprowadzić do zrównoważonego rozwoju miasta" - przekonywał Jędrzejczak.

Poinformował też, że w piątek ruszyła oficjalna strona internetowa jego komitetu, a od środy do każdej rodziny w Gorzowie ma trafić ulotka z programem wyborczym.

Na konwencji swoje programy dla gorzowskich okręgów przedstawili kandydaci na radnych startujący z komitetu Jędrzejczaka. Liderami pięciu list są: działacz społeczny, przedsiębiorca Dariusz Domaradzki, były poseł z ramienia UW Jerzy Wierchowicz (PD), obecna wiceprezydent Urszula Stolarska, były poseł SLD Jakub Derech-Krzycki i wieloletnia radna Grażyna Wojciechowska.

Jędrzejczak jest kandydatem popieranym przez SLD. Sojusz nie wystawił swojego kandydata na prezydenta Gorzowa, a na czele listy kandydatów SLD do sejmiku wojewódzkiego w okręgu obejmującym powiaty gorzowski i strzelecko-drezdenecki oraz miasto Gorzów umieścił właśnie Jędrzejczaka.

Urzędujący prezydent ubiega się o reelekcję pod hasłem "Gorzów twój i mój". Jego komitet zarejestrował pełne listy kandydatów w pięciu gorzowskich okręgach. Wśród nich znalazło się wielu znanych gorzowian - ludzi sportu, kultury, przedsiębiorców.

Tadeusz Jędrzejczak (ur. w 1955 r.), jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Był współzałożycielem SdRP oraz pełnomocnikiem założycielem SLD, posłem I, II i III kadencji oraz radnym sejmiku woj. lubuskiego. Miastem rządzi od 1998 roku.

Prezydent zasiada na ławie oskarżonych w sprawie tzw. gorzowskiej afery budowlanej. Na przełomie 2003 i 2004 roku był tymczasowo aresztowany. Proces nadal toczy się przed sądem. Jędrzejczak jest oskarżony o działanie na szkodę m.in. miasta i firm budowlanych z Gorzowa, nie przyznaje się do winy.

W 2005 r. odbyło się referendum ws. jego odwołania, jednak z uwagi na niską frekwencję wyniki nie były wiążące. W poprzednich wyborach Jędrzejczak wygrał w I turze uzyskując 50,60 proc. głosów.

W tegorocznych wyborach samorządowych o urząd prezydenta Gorzowa walczą także: z PiS - posłanka Elżbieta Rafalska, z PO przewodnicząca RM Gorzowa Krystyna Sibińska, z PSL - przedsiębiorca i sekretarz tej partii w Gorzowie Hubert Piotr Beda, a także kandydat niezależny Artur Radziński. (PAP)

mmd/ par/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)