Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gosiewski: chcemy ustawy medialnej, która uwzględni postulaty PiS

0
Podziel się

Za zapewnieniem możliwości równego dostępu
wszystkich sił politycznych do mediów publicznych i przejrzystego
zarządzania tymi mediami PiS opowie się podczas prac nad nowym
kształtem ustawy medialnej - zapowiada szef klubu PiS Przemysław
Gosiewski.

bEiMKpJx

Za zapewnieniem możliwości równego dostępu wszystkich sił politycznych do mediów publicznych i przejrzystego zarządzania tymi mediami PiS opowie się podczas prac nad nowym kształtem ustawy medialnej - zapowiada szef klubu PiS Przemysław Gosiewski.

"W tym kierunku będą szły propozycje rozwiązań, które zgłosi PiS, gdy rozpoczną się prace nad projektem ustawy medialnej przygotowanym przez koalicję PO-PSL" - oświadczył w poniedziałek Gosiewski na konferencji prasowej w Kielcach.

Jak zaznaczył, jego ugrupowanie jest zdziwione "różnymi propozycjami, które miałyby zastąpić dzisiejszy abonament; choćby takim rozwiązaniem, jak fundusz misji publicznej".

bEiMKpJz

W opinii Gosiewskiego, taki fundusz przedstawia się jako "dość nieokreślony"; rodzi on też obawę, że "mógłby służyć politycznym nadużyciom".

Ponadto trudno byłoby - zdaniem polityka PiS - przekonać Polaków, że należy łożyć z budżetu państwa kilkaset milionów zł na media publiczne, zamiast na przykład na tworzenie nowych miejsc pracy czy ochronę osób zwolnionych z pracy.

"W związku z tym, te wszystkie propozycje działań uważam za służące jednak poważnej redukcji funkcjonowania mediów publicznych, sądzę, że powinniśmy utrzymać niezależne ich finansowanie" - podsumował przewodniczący klubu PiS. (PAP)

mch/ la/ gma/

bEiMKpKa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)