Notowania

gowin
04.02.2013 12:46

Gowin: Nie widzę problemu w głosowaniu za kandydaturą Grodzkiej

Nie widzę żadnego problemu w głosowaniu za kandydaturą Anny Grodzkiej na wicemarszałek Sejmu - oświadczył w poniedziałek w Krakowie minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Damian Klamka/East News)

- _ Nie widzę żadnego problemu w głosowaniu za kandydaturą Anny Grodzkiej na wicemarszałek Sejmu _- oświadczył minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Wystawienie kandydatury Anny Grodzkiej na wicemarszałka Sejmu zapowiedział Ruch Palikota. Klub Ruchu złożył już wniosek o odwołanie obecnej wicemarszałek Wandy Nowickiej z tej funkcji.

_ - Na pewno żadnym problemem nie jest dla mnie jej (Anny Grodzkiej) transseksualność. To jest sprawa prywatna. Mogę się zastanawiać, czy to jest osoba, która ma doświadczenie predestynujące ją do odgrywania roli wicemarszałka, czy też nie ma takiego doświadczenia _ - podkreślił minister.

_ - Ale z drugiej strony uważam, że jest święte prawo każdego klubu, aby wskazywać taką kandydaturę, jaką dany klub uważa za najwłaściwszą. Jeżeli Ruch Palikota taką kandydaturę stawia, to ja na pewno tę kandydaturę poprę _ - zapowiedział Gowin.

Sejm odwołuje wicemarszałka Sejmu, na wniosek złożony przez co najmniej 15 posłów, bezwzględną większością głosów w obecności, co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister "minął się z prawdą". Chcą go odwołać Ruch Palikota rozesłał wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości do pozostałych klubów parlamentarnych.
"Nie będę uczestniczyć w teatrzyku Palikota" Marszałek Sejmu Ewa Kopacz wysoko ocenia pracę Wandy Nowickiej jako wicemarszałka Sejmu.
Ważna deklaracja Nowickiej. "Tak powiedziała" Klub Ruchu Palikota złożył wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu.
Tagi: gowin, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz