Notowania

wiadomości
25.04.2012 00:34

Gowin: wymiar sprawiedliwości zawiódł ws. generała Papały

Zdaniem ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, wymiar sprawiedliwości zawiódł ws. wyjaśniania śmierci byłego komendanta głównego policji Marka Papały, a policjanci i prokuratorzy dali się zwieść zeznaniom świadka koronnego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, wymiar sprawiedliwości zawiódł ws. wyjaśniania śmierci byłego komendanta głównego policji Marka Papały, a policjanci i prokuratorzy dali się zwieść zeznaniom świadka koronnego.

W poniedziałek zatrzymano pięciu mężczyzn podejrzanych o zabójstwo b. komendanta głównego policji gen. Marka Papały. Dwóm z nich prokuratura postawiła zarzuty rozboju z bronią w ręku. Wszyscy zostali w środę decyzją sądu aresztowani na trzy miesiące. Informacja o zatrzymaniach zmieniła wszelkie dotychczasowe ustalenia dotyczące śmierci gen Papały.

Z nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do sprawy wynika, że jedną z zatrzymanych osób jest Igor Ł. "Patyk". Mężczyzna już wcześniej przyznawał, że w chwili zabójstwa generała był w pobliżu - kradł samochody. Twierdził jednak, że nie ma związku ze sprawą.

Jak powiedział w środę wieczorem w programie "Na pierwszym planie" minister sprawiedliwości Jarosław Gowin "na pewno wymiar sprawiedliwości w tej sprawie zawiódł". "Można powiedzieć, że przynajmniej początkowo policjanci, prokuratorzy dali się zwieść, jak wszystko na to wskazuje pierwszym zeznaniom" - dodał. "Przecież pierwszy oskarżony ps. +Patyk+ nie był bodajże pierwszym przesłuchiwanym w tej sprawie (...) jeśli potwierdzą się dzisiejsze zarzuty to będzie oznaczało, że potrafił bardzo zręcznie zwieść prokuratorów i policjantów, a w ślad za nimi także i niektórych polityków" - zaznaczył minister.

"Trzeba pamiętać, że wiarygodność +Patyka+ była o tyle trudna do podważenia, że był świadkiem koronnym w innej sprawie i jego zeznania doprowadziły do skazania kilkunastu osób, a więc były to zeznania wiarygodne (...) Wygląda na to, że on tymi prawdziwymi zeznaniami obciążającymi innych niejako odwrócił od siebie podejrzenia ws. generała Papały" - powiedział Gowin.

Informacji o zatrzymaniu "Patyka" nie chciała potwierdzić prokuratura. Rzecznik łodzkiej Prokuratury Apelacyjnej - Jarosław Szubert, pytany w środę, czy jest on wśród zatrzymanych powiedział: "Jeśli już to Igor M.". Dopytywany, czy jest to ta sama osoba, dodał: "Nie mogę tego powiedzieć".(PAP)

mick/ mp/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz