Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GPW i KDPW po raz pierwszy otwarte w Noc Muzeów

0
Podziel się

Warszawska giełda oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych po raz
pierwszy wezmą udział w siódmej edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się w Warszawie z soboty na
niedzielę. Hol Centrum Giełdowego zamieni się w miejsce prezentacji sztuki młodych artystów.

bEgDDOSt

Warszawska giełda oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych po raz pierwszy wezmą udział w siódmej edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się w Warszawie z soboty na niedzielę. Hol Centrum Giełdowego zamieni się w miejsce prezentacji sztuki młodych artystów.

Dla zwiedzających ma być udostępniona Sala Notowań dla rynku głównego, alternatywnego - New Connect oraz rynku obligacji Catalyst. Chętni będą mogli zobaczyć galerię dla publiczności z ekspozycją historii giełdy w Polsce oraz studia telewizji biznesowych.

Każdy będzie mógł śledzić symulacje składania zleceń, uderzyć w dzwon giełdowy, a także zrobić sobie zdjęcie z bykiem - symbolem hossy. Można będzie również zwiedzać na co dzień niedostępne pomieszczenia Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

bEgDDOSv

Głównym punktem programu ma być koncert wybitnego pianisty młodego pokolenia Marcina Maseckiego, któremu mają towarzyszyć wizualizacje. Masecki to artysta grający zarówno klasykę, jak i jazz.

"Zapraszając uczestników Nocy Muzeów do naszej siedziby, chcemy kontynuować dialog z warszawską publicznością, którą już niejednokrotnie gościliśmy podczas naszych dni otwartych. Jest to wydarzenie, które podobnie jak wielkie prywatyzacje kieruje uwagę społeczną w stronę rynku kapitałowego. Mamy nadzieję, że nasza otwartość i transparentność zaprocentuje w przyszłości jeszcze wyższym zaufaniem do inwestycji na rynku giełdowym" - podkreśla prezes GPW Ludwik Sobolewski.

Prezes KDPW Iwona Sroka dodaje, że Depozyt jest nowoczesną instytucją, otwartą na potrzeby rynku, ale też i społeczeństwa. "Włączając się w warszawską Noc Muzeów przygotowaliśmy wydarzenie o unikalnej wartości artystycznej, a także program umożliwiający chętnym poznanie podstawowych zasad inwestowania na rynku papierów wartościowych. Dzięki naszemu zaangażowaniu w Noc Muzeów otwieramy się w podwójnym znaczeniu - z jednej strony na sztukę w wykonaniu młodych artystów, a z drugiej - na warszawską społeczność, którą serdecznie zapraszamy do Centrum Giełdowego" - zaznacza Sroka.

Siódma edycja Nocy Muzeów odbędzie się w Warszawie z soboty na niedzielę. Weźmie w niej udział 158 placówek kulturalnych i instytucji, m.in.: muzea, galerie, biblioteki oraz Sejm. Podobnie jak w zeszłym roku większość placówek kulturalnych otwartych będzie w godzinach 19-3 w nocy. Reszta galerii i muzeów przyjmie gości do godz. 1. (PAP)

bEgDDOSB

dol/ bos/ jra/

bEgDDOSW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)