Notowania

wiadomości
05.06.2012 11:33

GPWInfostrefa w nowej odsłonie

Giełda Papierów Wartościowych i Polska Agencja Prasowa z początkiem czerwca wprowadziły zmiany w portalu GPWInfostrefa. Odświeżono szatę graficzną portalu i dodano nowe funkcje.

Podziel się
Dodaj komentarz

Giełda Papierów Wartościowych i Polska Agencja Prasowa z początkiem czerwca wprowadziły zmiany w portalu GPWInfostrefa. Odświeżono szatę graficzną portalu i dodano nowe funkcje.

Duże zmiany zaszły też w warstwie technologicznej, co pozwoli odbiorcom na szybsze i wygodniejsze korzystanie z informacji o rynku kapitałowym, np. z wszelkich zestawień, danych, notowań, a także z komunikatów przesyłanych przez spółki.

Nowością portalu jest system profili spółek giełdowych - każda firma może mieć wpływ na zawartość informacyjną portalu w zakresie danych inwestorskich o swoich przedsięwzięciach, wskaźnikach finansowych, planach i prognozach.

Ponadto spółki zyskały możliwość bezpośredniej komunikacji z akcjonariuszami i potencjalnymi inwestorami poprzez mechanizm pozwalający na bezpośrednie zasilania portalu własnymi informacjami.

Użytkownicy serwisu uzyskali od początku czerwca możliwość subskrypcji poprzez kanał RSS kompletnego zestawu informacji na temat danej spółki, w tym m.in. depesz agencyjnych, komunikatów, materiałów z zakresu relacji inwestorskich. Zbiór informacji został uzupełniony o kalendarium spółek, tworzone przez zespół edytorski, odpowiedzialny w PAP Biznes za realizację obowiązku dystrybucji komunikatów z systemu ESPI.

GPWInfostrefa powstała przed pięciu laty we współpracy Serwisu PAP Biznes Polskiej Agencji Prasowej i Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie przy wsparciu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

Portal od początku prowadzony jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Znajduje się w nim szereg potrzebnych dla inwestorów danych o spółkach notowanych na GPW. Są również informacje o regulacjach prawnych dotyczących polskiego rynku kapitałowego i decyzje instytucji nadzorujących rynek. Uzupełnieniem są informacje o otoczeniu makroekonomicznym i politycznym rynku w Polsce i na najważniejszych rynkach światowych, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Europy Środkowo-Wschodniej.(PAP)

dan/ ana/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz