Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.02.2011 07:11

Gra miejska "Czarny czwartek" o wydarzeniach Grudnia '70

Poszukiwania ukrytych fragmentów pamiętnika studenta Uniwersytetu Warszawskiego pochodzącego z Gdańska a opowiadających o wydarzeniach Grudnia 1970 roku na Pomorzu będzie dotyczyła gra miejska "Czarny czwartek", która odbędzie się w sobotę w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poszukiwania ukrytych fragmentów pamiętnika studenta Uniwersytetu Warszawskiego pochodzącego z Gdańska a opowiadających o wydarzeniach Grudnia 1970 roku na Pomorzu będzie dotyczyła gra miejska "Czarny czwartek", która odbędzie się w sobotę w Warszawie.

W grze samodzielnie mogą wciąć udział osoby powyżej 16 roku życia, młodszym muszą towarzyszyć dorośli opiekunowie. Swój akces mogą także zgłosić drużyny, liczące maksymalnie do pięciu osób. Gra rozpocznie się o godz. 11, zakończenie jest przewidziane na 15. Chętni do udziału w grze muszą się zarejestrować do godz. 20 w piątek na stronie www.gra.dsh.waw.pl. Później zostanie im przesłany list (lub mail) z adresem miejsca rozpoczęcia gry i z opisem pierwszej części.

"Naszym celem było nie tylko przybliżenie wydarzeń roku 1970 na Pomorzu, ale także pokazanie w jaki sposób odbierali je mieszkańcy Warszawy i jakimi drogami do nich docierały. Chodziło nam o to, by przede wszystkim młodym ludziom, licealistom i studentom, ukazać specyfikę działania cenzury i sposobu, w jaki blokowała przepływ informacji. Gra jest zbudowana wokół fikcyjnego pamiętnika studenta z Pomorza, który odgrywa tutaj główną rolę" - opowiadał PAP pomysłodawca gry Marcin Mitzner z Domu Spotkań z Historią.

Gracze mają zebrać wszystkie fragmenty pamiętnika, z których każdy mówi o nieco innym zjawisku z tamtego okresu. "Zostaną one ukryte w różnych miejscach w centrum Warszawy. Każdy kolejny fragment pamiętnika będzie wskazówką do odnalezienia kolejnego, mogą im też towarzyszyć jakieś dodatkowe zadania do wykonania. 150 uczestników, którzy jako pierwsi skończą grę będzie miało możliwość wzięcia udziału w premierowej projekcji filmu +Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł+" - dodał Mitzner.

Najnowszy film Antoniego Krauze stanowi rekonstrukcję dramatycznych wydarzeń w Gdyni w 1970 roku zakończonych pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji. W głównych rolach wystąpili m.in. Piotr Fronczewski jako Zenon Kliszko i Wojciech Pszoniak jako Władysław Gomułka, a także debiutująca na ekranie Marta Honzatko i Michał Kowalski. "Balladę o Janku Wiśniewskim", muzyczny motyw przewodni filmu, zaśpiewał Kazik Staszewski. (PAP)

akn/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz