Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grad o przyszłości struktury resortu skarbu

0
Podziel się

W ministerstwie skarbu zostaną wydzielone dwa departamenty: spółek
kluczowych i mienia skarbu państwa, które w przyszłości mogłyby stać się częścią innego resortu w
momencie likwidacji MSP - poinformował PAP minister skarbu Aleksander Grad.

bEgDEKOJ

W ministerstwie skarbu zostaną wydzielone dwa departamenty: spółek kluczowych i mienia skarbu państwa, które w przyszłości mogłyby stać się częścią innego resortu w momencie likwidacji MSP - poinformował PAP minister skarbu Aleksander Grad.

"Przygotowujemy strukturę Ministerstwa Skarbu Państwa w taki sposób, żeby wydzielić m.in. departamenty: nadzoru właścicielskiego, prywatyzacji, spółek kluczowych oraz restrukturyzacji. Robimy to po to, by w przyszłości pozostały jedynie departament spółek kluczowych i departament mienia skarbu państwa" - wyjaśnił szef resortu skarbu.

"Przyszły minister skarbu - na pewno nie będę to ja - kiedy będzie kończył procesy prywatyzacyjne będzie mógł te dwa departamenty ulokować w dowolnym ministerstwie, na przykład w resorcie gospodarki" - dodał Grad. Zaznaczył, że takie ministerstwo, jak MSP może w przyszłości "w ogóle nie być potrzebne".

bEgDEKOL

W MSP jest 13 departamentów: cztery nadzoru właścicielskiego i prywatyzacji, mienia skarbu państwa, projektów prywatyzacyjnych, reprywatyzacji i rekompensat, analiz, integracji europejskiej i pomocy publicznej, zastępstwa procesowego, prawny, kontroli i monitorowania należności Skarbu Państwa, budżetu i finansów. W nadzorze ministra skarbu jest około 1000 spółek.

Przychody z prywatyzacji od początku roku do końca sierpnia wyniosły ponad 13 mld 97 mln zł. Tegoroczne przychody z prywatyzacji są planowane na 25 mld zł.

Plan prywatyzacji na ten rok obejmuje kilkaset projektów. W pierwszej połowie listopada planowany jest debiut akcji Giełdy Papierów Wartościowych na giełdzie. MSP zamierza jeszcze w tym roku sfinalizować transakcje sprzedaży akcji Enei. MSP prowadzi obecnie prywatyzację 424 spółek.(PAP)

dol/ pad/ jbr/

bEgDEKPm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)