Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Graś: 28 stycznia wyjazdowe posiedzenie klubu PO

0
Podziel się

Rzecznik rządu Paweł Graś zapowiedział we wtorek, że prawdopodobnie
28 stycznia odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu PO. Nie wykluczył, że dojdzie wtedy do
dyskusji na temat władz klubu.

bEqDLLit

Rzecznik rządu Paweł Graś zapowiedział we wtorek, że prawdopodobnie 28 stycznia odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu PO. Nie wykluczył, że dojdzie wtedy do dyskusji na temat władz klubu.

"Zgodnie z ustaleniem premiera i kolegium klubu prawdopodobnie 28 stycznia odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu" - powiedział Graś w TVP1.

Jak podkreślił, od wszystkich członków klubu, którzy będą chcieli porozmawiać na temat jego kierownictwa, "będzie zależało w jakim kształcie i czy w ogóle władze klubu zostaną zmienione".

bEqDLLiv

"Być może z tej dyskusji wyjdzie, że wszystko zostanie po staremu. Nikt nikomu niczego narzucał nie będzie" - zastrzegł rzecznik rządu.

Obecnie szefem klubu Platformy jest Rafał Grupiński, jeden ze współpracowników b. wiceszefa PO Grzegorza Schetyny, który w zakończonych niedawno wewnętrznych wyborach stracił szefostwo regionu dolnośląskiego PO, a także nie wszedł do zarządu partii; w mediach pojawiają się od jakiegoś czasu spekulacje o możliwym odwołaniu Grupińskiego z funkcji szefa klubu.

Graś stwierdził, że w sprawie szefostwa klubu Platformy "nic nie jest przesądzone". "Dyskusja na temat przywództwa w klubie, na temat organizacji pracy w klubie, rozdzielania pracy między posłanki i posłów odbędzie się na wyjazdowym posiedzeniu" - dodał.

Odnosząc się do faktu, że Schetyna podczas sobotniego posiedzenia Rady Krajowej PO nie został wybrany do zarządu partii, Graś powiedział, że premier i szef PO Donald Tusk "chciał uciąć i skończyć pewne spekulacje, które nieustannie przez ostatnie miesiące na ten temat miały miejsce".

bEqDLLiB

"Zostawił tę decyzję ostatecznie sali, ponad 300 delegatom i to oni zdecydowali o kształcie zarządu. Gdyby była większość na sali, by Grzegorz Schetyna znalazł się w zarządzie, to by się znalazł" - powiedział polityk PO, który będzie nowym sekretarzem generalnym partii.

"Skoro mamy tak duży klub, to nie ma możliwości, by wszyscy członkowie klubu znaleźli się w rządzie, we władzach klubu czy we władzach partii. Niezależnie od tego, każdy z nich, jeśli tylko chce, ma możliwość do działania" - zapewniał Graś.

Schetyna był dotychczas pierwszym wiceprzewodniczącym PO, od soboty funkcję tę sprawuje Ewa Kopacz. Ponadto do zarządu PO weszły wszystkie osoby rekomendowane przez premiera; wśród nich nie było Schetyny. Jego kandydatura została zgłoszona z sali przez szefa mazowieckiej PO Andrzeja Halickiego, jednak Schetyna uzyskał 147 głosów i nie znalazł się w zarządzie. (PAP)

ajg/ mok/ ura/

bEqDLLiW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)