Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Graś: premier liczy na pomoc Kwaśniewskiego ws. polskich kandydatów

0
Podziel się

Donald Tusk liczy na pomoc Aleksandra
Kwaśniewskiego w sprawie polskich kandydatur na ważne stanowiska w
instytucjach międzynarodowych - powiedział we wtorek rzecznik
rządu Paweł Graś, relacjonując spotkanie premiera z b. prezydentem.

bEiPSBbF

Donald Tusk liczy na pomoc Aleksandra Kwaśniewskiego w sprawie polskich kandydatur na ważne stanowiska w instytucjach międzynarodowych - powiedział we wtorek rzecznik rządu Paweł Graś, relacjonując spotkanie premiera z b. prezydentem.

Jak poinformował Graś w RMF FM, głównym tematem poniedziałkowego spotkania Tusk-Kwaśniewski była kwestia zaangażowania się b. prezydenta w pomoc polskim kandydatom: Jerzemu Buzkowi na stanowisko szefa Parlamentu Europejskiego, Radosławowi Sikorskiemu na stanowisko sekretarza generalnego NATO oraz Włodzimierzowi Cimoszewiczowi na stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy.

"Liczymy bardzo, że pan prezydent Kwaśniewski włączy się w pomoc panu Cimoszewiczowi i innym naszym kandydatom" - powiedział rzecznik rządu. Jego zdaniem wsparcie Kwaśniewskiego, który ma w europejskiej lewicy dużo znajomych i przyjaciół, byłoby dla rządu "bardzo cenne".

bEiPSBbH

Graś zaznaczył, że w tej chwili wszystkie trzy kandydatury są dla rządu priorytetowe. "Nasza dyplomacja walczy o wszystko" - podkreślił rzecznik rząd.

Jak dodał, podczas spotkania Tusk-Kwaśniewski nie padła żadna propozycja stanowiska dla byłego prezydenta.

Pytany, czy Kwaśniewski poprze kandydatów PO w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, Graś powiedział: "nie ma takich planów".(PAP)

agy/ la/ mag/

bEiPSBci
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)