Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grecja: 300 związkowców okupuje ministerstwo finansów

0
Podziel się

Około 300 członków greckiego komunistycznego związku zawodowego (Pame)
okupuje w czwartek ministerstwo finansów w Atenach, aby zaprotestować przeciwko ogłoszonemu w środę
przez rząd programowi oszczędnościowemu, który ma pomóc krajowi uporać się z kryzysem.

bEhnvXmJ

Około 300 członków greckiego komunistycznego związku zawodowego (Pame) okupuje w czwartek ministerstwo finansów w Atenach, aby zaprotestować przeciwko ogłoszonemu w środę przez rząd programowi oszczędnościowemu, który ma pomóc krajowi uporać się z kryzysem.

Związkowcy nie wpuścili do budynku pracowników ministerstwa, a nad wejściem zawiesili transparent z napisem: "Powstańcie, aby program nie został wprowadzony".

Pame, który jest powiązany z Komunistyczną Partią Grecji, oraz radykalna partia lewicy Syriza planują w czwartek wieczorem manifestację w Atenach.

bEhnvXmL

Pod naciskiem Komisji Europejskiej oraz rynków finansowych socjalistyczny grecki rząd ogłosił w środę program oszczędnościowy przewidujący m.in. wzrost podatku VAT o dwa punkty procentowe i cięcia płac i premii. Dzięki temu greckie władze chcą zaoszczędzić 4,8 mld euro i załagodzić poważny kryzys finansów publicznych.

Protest przeciwko programowi oszczędnościowemu zapowiada również związek zawodowy urzędników (Adedy). 16 marca ma się odbyć 24-godzinny strajk - trzeci od początku roku. (PAP)

keb/ ro/

5789334

bEhnvXnm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)