Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grecja: Biskup: ekskomunikuję posłów, którzy poprą związki homoseksualne

0
Podziel się:

Prawosławny biskup Pireusu, Serafim, zapowiedział w czwartek, że
ekskomunikuje posłów, którzy poprą w parlamencie ustawę o związkach osób homoseksualnych, jak tego
wymaga niedawne orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

bECiCApx

Prawosławny biskup Pireusu, Serafim, zapowiedział w czwartek, że ekskomunikuje posłów, którzy poprą w parlamencie ustawę o związkach osób homoseksualnych, jak tego wymaga niedawne orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

W Grecji, której konstytucja uznaje główną rolę Kościoła prawosławnego, możliwość zawierania związków cywilnych mają wyłącznie pary heteroseksualne.

Na początku listopada Trybunał w Strasburgu uznał, że Grecja narusza Europejską Konwencję Praw Człowieka, nie przyznając osobom homoseksualnym tych samych praw, co heteroseksualnym.

bECiCApz

Rząd grecki stanął obecnie wobec konieczności zmodyfikowania prawa dotyczącego par żyjących w faktycznym, nieformalnym związku, ale między konserwatystami z Nowej Demokracji i socjaldemokratami z Pasoku - dwu partii tworzących rządzącą koalicję - nie ma porozumienia co do tego, w jaki sposób należy przeprowadzić tę reformę.

Prawosławny biskup Pireusu, skrytykowany rok temu w raporcie Departamentu Stanu USA o wolności religijnej za wyznawanie poglądów "fundamentalistycznych", ostrzegł greckich posłów, że jeśli zagłosują w duchu zaleceń Trybunału, zostaną obłożeni ekskomuniką. (PAP)

ik/ mc/

15164885

bECiCAqa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)