Notowania

grecja
04.08.2012 12:39

Grecja chce się pozbyć nielegalnych imigrantów z Aten

Celem operacji jest "odesłanie" ich do kraju pochodzenia lub osadzenie w aresztach w północnej Grecji

Podziel się
Dodaj komentarz
(MPD01605/CC/Flickr)

Grecka policja poinformowała o nowej operacji usuwania bezdomnych z centrum Aten. Tysiące nielegalnych imigrantów zamieszkuje tam rozpadające się budynki.

Celem rozpoczętej w czwartek operacji jest "odesłanie" nielegalnych imigrantów do kraju pochodzenia lub osadzenie w aresztach w północnej Grecji - podały źródła policyjne.

Od dziesięcioleci Grecja - położona na najdalszym południowo-wschodnim krańcu Europy - jest dla imigrantów z Azji i Afryki bramą na Zachód. Aby ograniczyć rozmiary tego zjawiska, greckie władze korzystają z unijnych funduszy.

Operacja policyjna zbiegła się z wizytą w Atenach ekspertów wierzycieli z "trojki" (UE, EBC, MFW), którzy finalizują z greckimi władzami porozumienie w sprawie pakietu środków oszczędnościowych o wartości 11,5 mld euro na lata 2013 i 2014.

Przyjęcie tych środków przez koalicyjny rząd jest stawianym przez "trojkę" warunkiem odblokowania we wrześniu kolejnej transzy uzgodnionej zimą międzynarodowej pomocy w wysokości 31 mld dolarów euro. W środę Grecja zapowiedziała potrojenie liczby funkcjonariuszy straży granicznej na północno-wschodniej granicy z Turcją, aby nie dopuścić do ewentualnego napływu imigrantów z Syrii.

W sumie rozlokowanych ma zostać 1800 funkcjonariuszy w przygranicznym rejonie Ewros. Wymagało to zmian w innych regionach, przeciwko czemu zaprotestował związek zawodowy policjantów - Panhelleńska Federacja Przedstawicieli Policji (POASY). Poinformowała ona w komunikacie, że wzmocnienie granicy nad dolny biegiem Maricy (Ewrosu) pozostawi liczne rejony Grecji "bez ochrony".

Czytaj więcej na ten temat w Money.pl
Grecja boi się nowego kryzysu. Podjęli decyzję Rząd Grecji zwiększa czterokrotnie liczbę strażników na granicy z Turcją, obawiając się między innymi napływu imigrantów uciekających z Syrii.
Dzięki kryzysowi mogą pozbyć się imigrantów Lider centroprawicowej Nowej Demokracji powiedział, że nielegalni imigranci _ tyranizują greckie społeczeństwo _.
U nich za 30 euro wynajmiesz policjanta Policja w pogrążonej w kryzysie zadłużenia Grecji wpadła na pomysł zdobycia dodatkowych funduszy.
Tagi: grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz