Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grecja: Marynarze przedłużają strajk do wtorku

0
Podziel się

Greccy marynarze do wtorku przedłużą protest przeciwko programowi
oszczędnościowemu rządu - poinformowały w sobotę ich związki. Strajk oznacza, że większość promów
pozostanie w portach.

bDafPHXF

Greccy marynarze do wtorku przedłużą protest przeciwko programowi oszczędnościowemu rządu - poinformowały w sobotę ich związki. Strajk oznacza, że większość promów pozostanie w portach.

Greckie związki zawodowe zorganizowały w mijającym tygodniu strajk generalny - największą od lat akcję - w proteście przeciwko niepopularnemu planowi oszczędności, który jest warunkiem uzyskania pomocy międzynarodowej przez zadłużoną Grecję.

"Greccy ludzie morza kontynuują walkę z wymierzonymi w pracowników posunięciami rządu, które podważają zasady bezpieczeństwa socjalnego" - oświadczyła Federacja Pracowników Żeglugi (PNO), informując o przedłużeniu strajku.

W ciągu ostatnich miesięcy w Grecji protestowali już m.in. taksówkarze, urzędnicy skarbowi, celnicy, pracownicy transportu miejskiego, służb oczyszczania miasta, telekomunikacji, kontrolerzy lotów, lekarze, dentyści, energetycy i dziennikarze.

bDafPHXH

Parlament Grecji zatwierdził w czwartek rządowy plan oszczędności budżetowych, przewidujący redukcję płac i zwiększenie podatków, co jest koniecznym warunkiem otrzymania pomocy finansowej z zewnątrz.(PAP)

mmp/ mc/

10043395 arch.

bDafPHYi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)