Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grecja: Na Akropolu protest przeciwko zwolnieniom

0
Podziel się:

TASS) - Protesty pracowników greckiego sektora publicznego, stojącego w
obliczu masowych zwolnień, dotarły w piątek na Akropol. Ministerstwo kultury zapowiedziało, że w
przyszłym miesiącu zawieszone mają zostać etaty 500 pracowników resortu.

TASS) - Protesty pracowników greckiego sektora publicznego, stojącego w obliczu masowych zwolnień, dotarły w piątek na Akropol. Ministerstwo kultury zapowiedziało, że w przyszłym miesiącu zawieszone mają zostać etaty 500 pracowników resortu.

Archeolodzy z państwowych instytucji zebrali się przed wejściem do zespołu muzealnego na Akropolu, ale go nie zablokowali. W proteście przeciwko planowanym zwolnieniom wstrzymano pracę w niektórych muzeach w innych częściach kraju, m.in. nie pracuje popularne muzeum archeologiczne na Santorini.

Drugi dzień trwa strajk innych pracowników sektora publicznego, którzy zorganizowali protest w centrum Aten. Nie działa stacja telewizyjna Skai i radio o tej samej nazwie. Strajk zorganizowali również pracownicy służby meteorologicznej, a także państwowych szpitali.

W ramach posunięć oszczędnościowych wymaganych od Aten przez UE i Międzynarodowy Fundusz Walutowy w zamian za pomoc finansową, rządowy plan przewiduje transfery personalne oraz możliwość zwolnień wśród pracowników sektora publicznego, głównie nauczycieli i pracowników municypalnych.

W liczącej ponad 10 mln mieszkańców Grecji sektor publiczny zatrudnia 700 tys. pracowników i jest postrzegany jako skorumpowany i niewydajny. (PAP)

ksaj/ ro/

14312497 arch.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)