Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
grecja
08.06.2008 18:55

Grecja: Trzęsienie ziemi: dwie osoby nie żyją, 37 rannych

(większa liczba ofiar i poszkodowanych)

Podziel się
Dodaj komentarz

(większa liczba ofiar i poszkodowanych)

8.6.Ateny (PAP/AP,AFP) - Dwie osoby zginęły, a 37 zostało rannych, w tym większość lekko, w silnym trzęsieniu ziemi, które nastąpiło w niedzielę na Peloponezie - poinformował minister spraw wewnętrznych Prokopis Pawlopulos.

Trzęsienie, którego siłę ocenia się na 6,5 w otwartej skali Richtera, uszkodziło kilkanaście budynków, sieci elektryczne i linie telefoniczne.

Wstrząsy, które były odczuwalne i poza Peloponezem, w tym w Atenach, miały swe epicentrum w pobliżu miasta Patras - podał Instytut Geodynamiki w Atenach.

Niektórzy ranni odnieśli obrażenia, skacząc z balkonów w panice, gdy w Patras zatrzęsła się ziemia; inni wybiegli na ulice.

"To było straszne. Nigdy czegoś podobnego nie przeżyliśmy. To trwało bardzo długo" - powiedział w telewizji burmistrz innego peloponeskiego miasta Pirgos Makis Paraskewopulos i dodał, że obawiano się, "że miasto zostanie zrównane z ziemią".

Według wstępnych danych pięć starych budynków zawaliło się w regionie dotkniętym wstrząsami. Wstrząsy uszkodziły też główną wieżę kontrolną bazy greckich sił powietrznych w mieście Andrawida.

"Z pewnością będziemy mieć wstrząsy wtórne, co jest naturalnym zjawiskiem. Ludzie nie powinni panikować, lecz słuchać komunikatów władz lokalnych" - powiedział dyrektor ateńskiego Instytutu Geodynamiki Gerasimos Papadopulos.

Najsilniejszy ze wstrząsów wtórnych miał siłę 4,7 w skali Richtera - podał wieczorem Instytut.

Grecja jest państwem o dużej aktywności sejsmicznej. Przypada na nią połowa wszystkich wstrząsów na kontynencie europejskim. (PAP)

mmp/ ap/ je/

3179 3310

Tagi: grecja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz