Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grecka policja odnalazła skradziony obraz Rubensa

0
Podziel się

Skradziony dziesięć lat temu z belgijskiego muzeum siedemnastowieczny obraz
Petera Paula Rubensa został odnaleziony - ogłosiła w czwartek grecka policja. W związku z
prowadzonym śledztwem zatrzymano dwóch Greków.

bEgJOJYR

Skradziony dziesięć lat temu z belgijskiego muzeum siedemnastowieczny obraz Petera Paula Rubensa został odnaleziony - ogłosiła w czwartek grecka policja. W związku z prowadzonym śledztwem zatrzymano dwóch Greków.

Jak powiedział rzecznik policji Panagiotis Papapetropulos, obraz został sprawdzony przez ekspertów z Ministerstwa Kultury, którzy potwierdzili, że jest on autentyczny.

Ze względu na prowadzone śledztwo ani policja, ani Ministerstwo Kultury nie zdradziły żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących akcji i samego odzyskanego obrazu. Nie podano również, z którego muzeum w Belgii został on w 2001 r. skradziony. Wiadomo jedynie, że chodzi o "szczególnie ważny" i "bezcenny" obraz flamandzkiego mistrza Petera Paula Rubensa datowany na 1618 r.

bEgJOJYT

Obraz jest obecnie pod opieką policji w Atenach.

Jedna z prac skradzionych w 2001 r. w Belgii to przypisywany Rubensowi obraz "Polowanie na dzika". Trzej zamaskowani złodzieje zerwali go ze ściany Muzeum Sztuk Pięknych w Gandawie, razem z bardziej znanym "Biczowaniem Chrystusa". Ten ostatni porzucili jednak w czasie ucieczki.

Jak podało ministerstwo i policja, w wyniku innej akcji przeprowadzonej w czwartek zatrzymano następnych sześciu Greków i odnaleziono kolejne skradzione antyki. Chodzi o trzy prehistoryczne przedmioty z brązu, metalową pieczęć i napisany po arabsku manuskrypt.

Ministerstwo zapowiedziało, że zaprezentuje publicznie obraz i inne odnalezione przedmioty w późniejszym terminie, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.(PAP)

bEgJOJYZ

and/ jhp/ mc/

9698196 9697880

bEgJOJZu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)