Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grolsch Expedition: sukces polskich slacklinerów

0
Podziel się:

Po 3 miesiącach zmagań do kraju powrócili polscy slacklinerzy, uczestnicy
wyprawy Grolsch Expedition: Jan Gałek, Damian Czermak i Michał Korniewicz. Polacy osiągnęli sukces:
30 stycznia 2010 roku Jan Gałek pokonał 67-metrowy "Big Boy" Highline w Joshua Tree National Park w
USA. Tym samym stał się drugim na świecie człowiekiem, któremu udało się zdobyć rekord świata w tej
pełnej pasji dyscyplinie.

Po 3 miesiącach zmagań do kraju powrócili polscy slacklinerzy, uczestnicy wyprawy Grolsch Expedition: Jan Gałek, Damian Czermak i Michał Korniewicz. Polacy osiągnęli sukces: 30 stycznia 2010 roku Jan Gałek pokonał 67-metrowy "Big Boy" Highline w Joshua Tree National Park w USA. Tym samym stał się drugim na świecie człowiekiem, któremu udało się zdobyć rekord świata w tej pełnej pasji dyscyplinie.

Czym właściwie jest slackline i jego odmiana highline? To sport polegający na chodzeniu i wykonywaniu tricków na cienkiej linie (2,5 - 3 cm) rozwieszonej między dwoma punktami. W przypadku highline'u w grę wchodzi spacer na wysokości nawet kilkuset metrów.

"Slackline narodził się w Kalifornii prawie 40 lat temu. Pionierem był Scot Balcom. Slackline to najzwyczajniej mówiąc taśma rozwieszona między dwoma punktami - najczęściej są to drzewa. Highline to trochę inna dyscyplina, w której wykorzystuje się już umiejętności alpinistyczne. Wcześniej byłem wspinaczem, dalej jestem i w jednym z magazynów górskich zobaczyłem zdjęcie slackline - 'to jest to, co robimy w dniu odpoczynkowym', a artykuł dotyczył wspinaczki w Patagonii. Pomyślałem, ze chciałbym spróbować" - mówi Jan Gałek.

Więcej - w serwisie PAP Life (PAP)

jmy/ zig/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)