Notowania

waldemar andzel
03.11.2010 14:01

Grożby pod adresem Kaczyńskiego. Jak wyglądał anonim?

List z groźbami został przesłany do biura posła Andzela z PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*List z groźbami pod adresem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego był napisany odręcznie, w liczbie mnogiej i podpisany pseudonimem - poinformował poseł PiS Waldemar Andzel. *

List, którego autor, lub autorzy, grożą Kaczyńskiemu śmiercią, jeśli pojawi się w województwie śląskim, został wysłany z Czeladzi na nazwisko Andzela i adres jego biura poselskiego w Będzinie.

Autor grozi, że użyje materiałów wybuchowych. Zajmujący niecałą stronę list przyszedł w piątek. Nie zawierał błędów, ani inwektyw. Autor, lub autorzy, zarzucają prezesowi PiS, że polskie społeczeństwo jest dzielone.

Andzel zapowiedział, że jeszcze dziś wyśle kopię listu do prokuratora generalnego, _ aby podjął działania zmierzające do wykrycia autorów _. Ze względu na dobro śledztwa nie chciał cytować listu w całości ani we fragmentach. Poseł nie rozmawiał dotychczas na temat listu z Kaczyńskim.

List odebrał asystent posła Jarosław Burzawa. Powiadomił policję, posła Andzela i zrobił kserokopię listu. Policjanci zabezpieczyli oryginał.

Szczegółowe badania listu planuje prowadząca czynności sprawdzające w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Będzinie. - _ Na pewno zostaną przeprowadzone bardzo drobiazgowe i różnego rodzaju badania listu. Zwróciliśmy się też o pomoc prawną do Warszawy - z wnioskiem o ściganie autora musi bowiem wystąpić pan Jarosław Kaczyński. Groźby karalne to występek ścigany na wniosek osoby, której dotyczą _ - powiedziała zastępca prokuratora rejonowego w Będzinie Monika Jankowska.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t114062.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;nie;poprze;uchwaly;pietnujacej;zabojstwo;w;lodzi,233,0,700393.html) PiS nie poprze uchwały piętnującej zabójstwo w Łodzi Prezes Kaczyński chce potępienia socjotechniki nienawiści.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t113780.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ryszard;c;przyznal;sie;do;winy;nienawidze;politykow;pis,157,0,695197.html) Ryszard C. przyznał się do winy: Nienawidzę polityków PiS Do łódzkiej siedziby partii wtargnął starszy mężczyzna z pistoletem gazowym i nożem. Jarosław Kaczyński wini za wydarzenie kampanię nienawiści wobec jego partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t113885.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sprawca;napadu;poddany;badaniom;psychiatrycznym,165,0,699045.html) Sprawca napadu poddany badaniom psychiatrycznym Biegli mają ustalić, czy Ryszard C. w chwili na padu w łódzkiej siedzibie PiS, był poczytalny.
Tagi: waldemar andzel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz