Notowania

groźby
21.10.2010 17:03

Grożono wiceprezes PiS, policja bada sprawę

Szydło: Napisano do mnie bym przestała się pokazywać bo trafię na celownik.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

* *Małopolska policja bada sprawę gróźb, zawartych w mailu do wiceprezes PiS Beaty Szydło. Mail został nadany w dniu zabójstwa w biurze PiS w Łodzi i mówił o zabijaniu - poinformowała posłanka.

_ - List przyszedł przedwczoraj na mój adres poselski i wydawało się, że to jeden z takich listów, których wiele otrzymują wszyscy posłowie: z pogróżkami, inwektywami itp. Jego treść zaniepokoiła jednak moją asystentkę i razem z dyrektor biura zawiadomiły o tym wczoraj policję _ - powiedziała Szydło.

Jak wyjaśniła, _ w liście, oprócz obelg, znajdowały się zdania: zaczęli was zabijać, mam nadzieję, że was wszystkich wybiją i ty się przestań pokazywać w mediach, bo możesz przez przypadek też trafić na celownik _.

_ - To było niepokojące, że został nadany w dniu zabójstwa w Łodzi i nawiązywał do tego _ - podkreśliła posłanka. Powołała się na opinię policji, że list wyczerpuje znamiona przestępstwa dotyczącego _ gróźb karalnych _.

Informacje posłanki potwierdza małopolska policja. _ Wczoraj zostaliśmy powiadomieni przez biuro poselskie posłanki, że na adres tego biura wpłynęła korespondencja, w której są treści mogące być określone jako groźby karalne. W związku z tym prowadzimy czynności, szukamy nadawcy _ - powiedziała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji. Jak dodała, nadawcy listu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

_ - Jestem wdzięczna policji, że szybko zajęła się sprawą. Mam nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona, a pracownicy mojego biura w Jawiszowicach koło Oświęcimia poczują się bezpiecznie _ - powiedziała Beata Szydło. Podkreśliła, że biuro objęte jest monitoringiem.

_ - Przyjęliśmy żelazną zasadę, żeby nie pokazywać pani poseł nieprzyjemnych maili, które przychodziły w poczcie internetowej. Takie wiadomości nasiliły się, kiedy została wiceprezesem partii _ - powiedziała dyrektor biura poselskiego Iwona Gibas. _ Dotychczas nie miały one konkretnego znaczenia. Nie wiem, jakie będą teraz dyspozycje pani poseł _ - dodała.

Według informacji dyrektor biura, budynek znalazł się pod kontrolą częstych patroli policji i straży miejskiej. Służby zamontują także dodatkowe urządzenie alarmujące.

We wtorek przed południem do łódzkiej siedziby PiS wszedł Ryszard C. i zaatakował znajdujące się tam osoby: zastrzelił Marka Rosiaka, asystenta europosła PiS Janusza Wojciechowskiego i ciężko ranił nożem 39-letniego asystenta posła Jarosława Jagiełły - Pawła Kowalskiego. Ranny trafił do jednego z łódzkich szpitali, przeszedł operację, jego stan określany jest jako stabilny. 62-letniemu mężczyźnie postawiono zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/83/t114003.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;nie;przyjal;poslow;pis;bo;zaprosil;kaczynskiego,234,0,696810.html) Komorowski nie przyjął posłów PiS bo zaprosił Kaczyńskiego Nowak: Mam nadzieję, że jednak prezes PiS spotka się z prezydentem. Kaczyński odmawia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t113778.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;wykluczyl;spotkanie;z;prezydentem,90,0,696666.html) Kaczyński wykluczył spotkanie z prezydentem Prezes PiS odrzucił propozycje kolejnych terminów spotkań z Bronisławem Komorowskim.
Tagi: groźby, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz