Notowania

wiadomości
08.08.2011 02:26

Grupa G7 będzie działać na rzecz stablizacji rynków finansowych

Grupa G7 skupiająca najbogatsze kraje świata, będzie działać w sposób skoordynowany w celu zapewnienia płynności funkcjonowania rynków finansowych i ich stabilności oraz zapewnienia wzrostu gospodarczego - głosi oświadczenie opublikowane w poniedziałek nad ranem po naradzie ministrów finansów i gubernatorów banków centralnych tej grupy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Grupa G7 skupiająca najbogatsze kraje świata, będzie działać w sposób skoordynowany w celu zapewnienia płynności funkcjonowania rynków finansowych i ich stabilności oraz zapewnienia wzrostu gospodarczego - głosi oświadczenie opublikowane w poniedziałek nad ranem po naradzie ministrów finansów i gubernatorów banków centralnych tej grupy. *

Działania te, w połączeniu z utrzymywaniem dyscypliny fiskalnej, umożliwią utrzymywanie fiskalnej wiarygodności" - stwierdza dalej komunikat.

Członkowie grupy G7 ocenili pozytywnie działania podjęte przez Włochy i Hiszpanię w celu wzmocnienia dyscypliny finansowej oraz wspomagania wzrostu gospodarczego i tworzenia nowych miejsc pracy.

Narada - jak wyjaśnił japoński minister finansów Yoshihiko Noda - miała na celu zapobieżenie zbyt szybkim ruchom na rynkach finansowych wobec problemów zadłużenia krajów europejskich i obniżenia ratingu Stanów zjednoczonych przez agencję Standard & Poor's.

Noda wyraził, przy okazji, przekonanie, że amerykańskie obligacje rządowe są nadal w pełni godne zaufania.(PAP)

jm/

9542079 9542100

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz