Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa państw dołączyła do niemieckiej inicjatywy ws. podatków

0
Podziel się:

Grupa państw, wśród nich Luksemburg, przyłączyła się do projektu
zainicjowanego przez Niemcy, Francję, Wielką Brytanię, Włochy i Hiszpanię (G5), którego celem jest
zaostrzenie walki z oszustwami podatkowymi - podało w czwartek ministerstwo finansów w Berlinie.

bECGvUIB

Grupa państw, wśród nich Luksemburg, przyłączyła się do projektu zainicjowanego przez Niemcy, Francję, Wielką Brytanię, Włochy i Hiszpanię (G5), którego celem jest zaostrzenie walki z oszustwami podatkowymi - podało w czwartek ministerstwo finansów w Berlinie.

Oprócz Luksemburga gotowość do uczestniczenia w projekcie zadeklarowały Grecja, Islandia, Kolumbia, Liechtenstein i Malta.

Kraje deklarujące uczestnictwo w inicjatywie zrozumiały, że przejrzystość podatkowa służy ich przyszłemu dobrobytowi, i chcą współpracować z innymi krajami w zwalczaniu oszustw podatkowych - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej niemieckiego resortu finansów. Inicjatorzy projektu zaapelowali do wszystkich krajów, by jak najszybciej zobowiązały się do przestrzegania nowych standardów w informacji podatkowej.

bECGvUID

Niemcy i cztery pozostałe kraje zdecydowały w kwietniu o wprowadzeniu automatycznej wymiany informacji o dochodach kapitałowych, idącej dalej niż obowiązująca dyrektywa unijna. System rozszerzonej informacji ma zacząć działać na początku przyszłego roku. Na terenie UE większość krajów dostarcza niemieckim władzom automatycznie informacje o dochodach z odsetek uzyskiwanych przez obywateli Niemiec za granicą, jednak w przypadku Luksemburga obowiązywały dotychczas odrębne przepisy - pisze agencja dpa. (PAP)

lep/ mmp/ mc/

bECGvUJe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)