Notowania

wiadomości
28.06.2011 12:45

Grupa Trinity planuje debiut na NewConnect w październiku

Grupa Trinity planuje zadebiutować w październiku na NewConnect. Spółka chce pozyskać od inwestorów 10 mln zł na inwestycje. Oferta prywatna ma być przeprowadzona na przełomie lipca i sierpnia - poinformował we wtorek prezes spółki Radosław Tadajewski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Grupa Trinity planuje zadebiutować w październiku na NewConnect. Spółka chce pozyskać od inwestorów 10 mln zł na inwestycje. Oferta prywatna ma być przeprowadzona na przełomie lipca i sierpnia - poinformował we wtorek prezes spółki Radosław Tadajewski.

"Emisja akcji o wartości 10 mln zł jest początkiem budowania kapitału na nasze inwestycje. Pozostały kapitał będzie pochodził z obligacji. Warto dodać, że nie przewidujemy emisji kolejnej serii akcji" - powiedział na konferencji prasowej Tadajewski.

Wartość emisji obligacji, planowanej na I połowę 2012 roku, ma wynieść kilkadziesiąt milionów zł.

Prezes poinformował, że Grupa Trinity nie wyklucza przeniesienia notowań na główny parkiet GPW.

"NewConnect to pierwszy krok rozwoju. Rozważamy wejście na rynek podstawowy. Decyzja o tym zapadnie jednak wśród kluczowych akcjonariuszy, którzy wezmą teraz udział w ofercie" - powiedział Tadajewski.

"Sięgamy po fundusze zewnętrzne po raz pierwszy i robimy to w nietypowy sposób. Mamy już deklaracje akcjonariuszy, którzy wezmą udział w ofercie. Są to osoby fizyczne, majętne osoby prywatne, właściciele spółek giełdowych, lecz nie tylko. Kilku polskich przedsiębiorców zdecydowało się na współpracę z nami. Inwestują po 2 mln zł, w zamian za co my proponujemy im uczestnictwo w Radzie Nadzorczej spółki. Prócz kapitału zyskujemy nazwiska oraz doświadczenie, my oferujemy im prawo do decydowania" - dodał.

Wśród akcjonariuszy mają znaleźć się m.in. Mariusz Bober, prezes KGHM Ecoren oraz Tomasz Moroz, były prezes zarządu Travelplanet.pl.

"Jednym z elementów naszej strategii rozwoju są inwestycje w spółki, wykup ich udziałów, a następnie sprzedaż. Wykupując firmy możemy pomagać im rosnąć, poprzez wykorzystywanie naszych kompetencji, wprowadzić je na rynek, po czym po wzroście ich wartości sprzedać ich udziały z zyskiem" - powiedział Tadajewski.

Grupa Trinity współpracuje obecnie z 8 spółkami, które chce wprowadzić na NewConect. Są to: Dolnośląska Grupa Apteczna, lazienkaplus.pl, Ad music, Liw care technology, ksi.pl, Nettle, Somar i Fiab. Spółki te łącznie chcą pozyskać na swoją działalność rozwojową 15 mln zł.

Spółka przewiduje wzrost przychodów do 16,8 mln zł w 2013 r. z 93 mln zł planowanych na 2011 r. Zysk netto wzrosnąć ma do 12,8 mln zł w 2013 roku z 5,6 mln zł w 2011.

Grupa Trnity do końca 2011 roku chce pozyskać licencję domu maklerskiego, co pozwoli jej poszerzać zakres działalności inwestycyjnej, analitycznej i doradczej.

Grupa Trinity jest firmą doradczo - inwestycyjną, świadczącą kompleksowe usługi w zakresie działalności inwestycyjnej i finansowej. Swoją ofertę spółka kieruje do segmentu małych i średnich przedsiębiorstw. Firma oferuje zdywersyfikowany portfel usług. Spółka świadczyła usługi dla ponad 150 firm z Polski i zagranicy, pozyskując dla nich ponad 300 mln zł. (PAP)

jmn/ jtt/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz