Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gruzja
09.08.2008 10:00

Gruzja: Konflikt się rozszerza

Dmitrij Miedwiediew chce przymusić Gruzinów do pokoju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Siły rosyjskie w Osetii Południowej, zbuntowanej prowincji Gruzji, przystąpiły w sobotę do operacji przymuszania strony gruzińskiej do pokoju - poinformował prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.

Miedwiediew zakomunikował to podczas spotkania z ministrem obrony Anatolijem Sierdiukowem i szefem Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, generałem Nikołajem Makarowem, których przyjął w sobotę rano na Kremlu.

_ -Żołnierze naszych sił pokojowych i wspierające ich jednostki prowadzą operację, mającą przymusić stronę gruzińską do pokoju. Ciąży na nich również odpowiedzialność za obronę ludności _ - oświadczył rosyjski prezydent.

Wcześniej rzecznik dowódcy wojsk lądowych Rosji, pułkownik Igor Konaszenkow ujawnił, że do Osetii Południowej przerzucone zostały jednostki pancerne, artyleryjskie, zmotoryzowane i zwiadowcze 58. Armii stacjonującej na terytorium Północnokaukaskiego Okręgu Wojskowego. Wspierają je samoloty szturmowe skoncentrowane na lotniskach na Północnym Kaukazie.

Według Konaszenkowa, w najbliższych godzinach wprowadzone zostaną tam także oddziały sił specjalnych (specnazu).

Rzecznik przekazał, że wojska te otrzymały rozkaz tłumienia wszelkiego ognia w strefie odpowiedzialności rosyjskich sił pokojowych.

W Cchinwali od piątku trwają zacięte walki między siłami południowoosetyjskimi i wojskami gruzińskimi. Gruzja usiłuje odzyskać kontrolę nad separatystyczną republiką, która faktycznie uniezależniła się od Tbilisi w latach 90. Do walk włączyły się stacjonujące na miejscu jako siły pokojowe WNP oddziały rosyjskie.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: gruzja, konflikt, walki, osetia, rosja, wojna, walka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz