Notowania

kaczyński
09.08.2008 18:55

Gruzja: Ostre słowa Kaczyńskiego

Tym razem nie powinno się skończyć na nic nieznaczących oświadczeniach - powiedział prezydent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Działania sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej na terytorium Południowej Osetii są sprzeczne z prawem międzynarodowym, są w istocie aktem agresji - oświadczył w sobotę po południu prezydentLech Kaczyński.

Wyraził nadzieję, że jeszcze tego dnia - o ile będzie to możliwe - chce odbyć telefoniczną rozmowę z prezydentem Gruzji Michaiłem Saakaszwilim.

Oceniając pozytywnie współpracę z rządemDonalda Tuskaw tej materii prezydent wyraził przekonanie, że będą dalsze skoordynowane działania co do sytuacji w Gruzji. _ Bardzo mnie to cieszy _ - dodał.

_ Chcieliśmy wezwać wszystkie kraje UE i NATO do odpowiedniej reakcji. W oświadczeniu stwierdziliśmy, że tym razem nie powinno się skończyć na nic nieznaczących oświadczeniach. Tym razem reakcja całego cywilizowanego świata musi być reakcją jednoznaczną _ - dodał prezydent informując o wspólnym oświadczeniu prezydentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. _ Jest to oświadczenie ostre, ale sytuacja tego wymaga _ - mówił.

Zarazem Kaczyński powiedział, że oświadczenie ma charakter otwarty i inne państwa mogą się do niego dołączyć. _ Istnieje prawdopodobieństwo, że jedno z dużych państw leżących poza dzisiejszą Unią Europejską i poza dzisiejszym NATO się do tego dołączy, ale nie chciałbym uprzedzać faktów _ - dodał.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Premier i prezydent zgodnie o Gruzji ]( http://news.money.pl/artykul/premier;i;prezydent;zgodnie;o;gruzji,238,0,360430.html )
* [ Państwa bałtycki i Polska przeciwko Rosji ]( http://news.money.pl/artykul/panstwa;baltyckie;i;polska;przeciwko;rosji,52,0,360500.html )
* [ Trwa wojna w Gruzji ]( http://news.money.pl/artykul/trwa;wojna;w;gruzji,237,0,360429.html )
Tagi: kaczyński, gruzja, oświadczenie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz