Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gruzja
23.08.2008 12:26

Gruzja przedłużyła stan wojenny

Parlament w Tbilisi przedłużył na dwa tygodnie stan wojenny wprowadzony 9 sierpnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Gruziński parlament przedłużył na dwa tygodnie stan wojenny wprowadzony 9 sierpnia, stwierdzając, że Rosja nie wypełniła swej obietnicy wycofania wojsk z terytorium Gruzji do separatystycznych regionów Abchazji i Osetii Południowej.

Deputowani jednogłośnie przyjęli wniosek prezydenta Micheila Saakaszwilego, który argumentował, że przedłużenie stanu wojennego jest niezbędne, _ gdyż wojska rosyjskie przebywają w Gruzji z naruszeniem porozumienia o zawieszeniu broni _.

Rosja poinformowała w nocy z piątku na sobotę, że wycofała swe wojska z Gruzji do Osetii Południowej, ale Tbilisi twierdzi, że Rosjanie nadal mają kontrolę nad strategicznymi obszarami kraju i kilkoma miejscowościami, na przykład portem Poti i miastem Senaki.

_ Sytuacja po wycofaniu głównych jednostek Rosji poprawiła się tylko nieznacznie, bo wojska rosyjskie nadal mają kontrolę nad różnymi terenami strategicznymi, co oznacza, że siły okupacyjne kontynuują działania militarne _ - powiedział dziennikarzom deputowany Dawid Darcziaszwili.

Tagi: gruzja, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz