Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gruzja
04.11.2007 19:31

Gruzja znów oskarża Rosję o naruszenie przestrzeni powietrznej

Szef sztabu gruzińskich sił zbrojnych generał Zaza Gogawa twierdzi, że trzy rosyjskie samoloty wojskowe naruszyły w niedzielę gruzińską przestrzeń powietrzną. Moskwa zaprzecza.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Szef sztabu gruzińskich sił zbrojnych generał Zaza Gogawa twierdzi, że trzy rosyjskie samoloty wojskowe naruszyły w niedzielę gruzińską przestrzeń powietrzną. Moskwa zaprzecza. *

Gogawa sprecyzował w telewizji Rustawi-2, że samoloty w czasie krótszym niż minuta wtargnęły około trzech kilometrów w głąb gruzińskiego terytorium i zawróciły w stronę Rosji.

O naruszenie przestrzeni powietrznej przez rosyjskie myśliwce Gruzja oskarżała już Rosję dwukrotnie w sierpniu, lecz podobnie jak w tym przypadku Moskwa wówczas temu zaprzeczała.

Także teraz rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony zaprzeczył, jakoby jakiekolwiek rosyjskie maszyny przelatywały nad Gruzją. "Nie może być mowy o naruszeniu gruzińskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjskie samoloty wojskowe. Zważywszy na obecną sytuację w Gruzji (...) wszystkie loty wojskowe są pod ścisłą kontrolą" - powiedział agencji RIA Aleksandr Drobiszewski.

Trzeci dzień z rzędu tysiące Gruzinów demonstrują przed budynkiem parlamentu w Tbilisi, domagając się ustąpienia prezydenta Micheila Saakaszwilego. (PAP)

cyk/ kar/

3026 3601

Tagi: gruzja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz