Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GUS: kontynuacja pozytywnych tendencji w gospodarce

0
Podziel się:

W październiku i listopadzie 2013 r. obserwowano kontynuację pozytywnych
tendencji w większości obszarów gospodarki - ocenia Główny Urząd Statystyczny.

W październiku i listopadzie 2013 r. obserwowano kontynuację pozytywnych tendencji w większości obszarów gospodarki - ocenia Główny Urząd Statystyczny.

"Po stopniowej poprawie tempa wzrostu gospodarczego w kolejnych kwartałach br., w październiku i listopadzie br. obserwowano kontynuację pozytywnych tendencji w większości obszarów gospodarki. Utrzymał się wzrost produkcji sprzedanej przemysłu w skali roku, poprawił się wyraźnie popyt na usługi transportowe, stabilnie rosła sprzedaż detaliczna. Dalszemu ograniczeniu uległa skala spadku produkcji budowlano-montażowej" - napisano w raporcie.

"Wpłynęło to na złagodzenie negatywnych tendencji na rynku pracy. Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w listopadzie br., po raz pierwszy od ponad roku, nieznacznie zwiększyło się w skali roku. Bezrobocie nadal było wyższe niż przed rokiem, jednak w ostatnich miesiącach obserwowano stopniowe ograniczanie skali wzrostu stopy bezrobocia. Przy dalszym osłabieniu dynamiki cen konsumpcyjnych, umocnił się wzrost siły nabywczej przeciętnych wynagrodzeń brutto w sektorze przedsiębiorstw" - dodano. (PAP)

map/ ana/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)